Navalnõi tõusis voodist

Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi aasta tagasi augustis vanglast vabanemisel ajakirjanikega rääkimas.
Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi aasta tagasi augustis vanglast vabanemisel ajakirjanikega rääkimas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaal keemiarelvaga mürgitatud opositsiooniliider Aleksei Navalnõi, keda ravitakse Saksamaal, ei vaja enam hingamisaparaati ning suudab juba lühemaks ajaks voodist tõusta.

"Aleksei Navalnõi tervislik seisund, kes alates 22. augustist on ravil Berliini ülikooli Charite kliinikus, paranes veelgi. Võimalikuks sai patsiendi täielik lahtiühendamine hingamisaparaadi küljest. Ta muutub üha liikuvamaks ning suudab mõneks ajaks haiglavoodist tõusta," öeldakse Charite haigla pressiteates.

Saksa arstid teatasid 7. septembril, et Navalnõi toodi välja kunstlikust koomast ja aste-astmelt vähendatakse tema kopsude ventileerimist hingamisaparaadi abil. Samas öeldi, et ta reageerib jutule.

Navalnõid tabas mürgitus 20. augustil, kui ta oli alustanud lendu Tomskist Moskvasse. Lennuki meeskond otsustas teha maandumise Omskis, kus Navalnõi haiglasse toimetati. Vene arstid andsid Navalnõi ootamatu haiguse põhjuste kohta ebamääraseid selgitusi ning väidetevalt venitasid tema lubamisega ravile Saksamaale, kuhu ta siiski kolmandal päeval jõudis.

Saksamaa teatas üle-eelmisel nädalal, et tema sõjaväelaboris tehtud test näitas selgelt, et Navalnõi mürgitati Nõukogude Liidus väljatöötatud närvimürgi Novitšok ühe modifikatsiooniga. Esmaspäeval kinnitasid sama ka Prantsusmaa ja Rootsi laborid, millele Saksa võimud olid andnud mürgi analüüside tegemiseks.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: