Navalnõi sõnul on ta kõne ja füüsiline võimekus taastumas

Foto: SCANPIX/Reuters

Venemaa opositsiooniliider Aleksei Navalnõi ütles laupäeval, et ta verbaalne ja füüsiline võimekus on taastumas, ehkki esialgu oli ta oma tervisliku seisukorra osas meeleheitel.

Navalnõi, tuntuim president Vladimir Putini vastane, haigestus 20. augustil riigisisesel lennul teel Moskvasse ning viidi kaks päeva hiljem ravile Saksamaale Berliini Charité haiglasse.

Saksa sõjaväelabor tuvastas hiljem, et Vene poliitik mürgitati Novitšokiga. Tegu on sama närvimürgiga, mida Suurbritannia teatel kasutati endise Vene spiooni ja tema tütre mürgitamiseks Inglismaal aastal 2018.

Navalnõid hoiti üle nädala kunstlikus koomas ning samal ajal raviti antidoodiga. Ta ütles oma laupäevases Instagrami postituses, et kui ta koomast välja toodi, oli ta segaduses, ega suutnud leida sõnu arsti küsimustele vastamiseks.

"Ehkki mõistsin üldjoontes, mida arst soovis, et osanud ma sõnu leida. Millises aju osas nad asuvad?" kirjutas Navalnõi postituses, milles oli ka foto temast trepil. "Ma ei osanud ka oma meeleheidet väljendada ja olin seetõttu vait."

"Nüüd olen tüüp, kelle jalad trepist üles minnes värisevad, kuid ta mõtleb: "See on trepp. Trepid lähevad üles. Ehk peaksime otsima lifti," ütles Navalnõi. "Enne oleksin seal lihtsalt seisnud ja jõllitanud."

Charité haigla arstid "muutsid mu tehniliselt elus olevast inimesest" kellekski, kellel on täielik võimalus muutuda moodsa ühiskonna kõrgeimaks olemise vormiks, inimeseks, kes suudab kiiresti liikuda Instagrami uudistevoos allapoole ja laob kõhklusteta laike sinna, kuhu soovib", kirjutas ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: