Reps: olen läinud oma mugavuses ebaproportsionaalseks

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on tema ametiauto kasutus olnud ebaproportsionaalne ning ta teeb oma igapäeva elukorralduses korrektuurid. Ministri sõnul ei ole ta valetanud ja on oma ütlemisi peale faktide kontrollimist korrigeerinud.

"Juriidilises mõttes loomulikult on sellele hinnang antud, justkui kõik oleks korras, aga loomulikult ma ühinen kõigi teiste nördimusega. Enesepeegeldusena tagasivaadatuna on see selgelt ebaproportsionaalne," ütles Reps "Aktuaalsele kaamerale".

Repsi sõnul oli logistika laste transportimisel paigas ning autojuht võttis lapsed igal õhtul kooli lähedalt parklast peale.

Minister märkis, et kuuldused nagu oleks eelmine autojuht lahkunud ametist, kuna ei soovinud lapsi transportida, ei vasta tõele. "Mul oli eelmise autojuhiga neli aastat väga lähedane suhe. Tegemist oli puhtalt struktuurimuudatusega, ei olnud midagi isiklikku."

Reps ütles, et ei ole oma poliitilise karjääri jooksul valetanud ja ministeeriumi autoga reisil käimist algselt ei mäletanud. "Olen käinud mitmel välissõidul, meile meeldib sõita. Pidin kontrollima," ütles ta. "Olen käinud Soomes, olen käinud Horvaatias, ülejäänud sõidud on tehtud oma bussiga," lisas minister.

Minister rõhutas et ta ei ole teadlikult valetanud. "Ma koheselt korrigeerisin seda. Olen korduvalt jälginud, et ma mitte ühelgi hetkel ei ütleks midagi eksitavat, kinnitan teile, ei ole valetanud."

"Lapsehoidmine on – tõe huvides – on mul olnud kogu aeg üks ja sama peretugi, vastasel juhul ei oleks võimalik olnud seda ametit pidada. Mis puutub logistikasse, siis loomulikult, veel kord vabandan, olen läinud selgelt oma mugavuses, praktilisuses ebaproportsionaalseks ja loomulikult teen oma korrektuurid," ütles Reps.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: