Kolm Põhjamaad peatasid AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamise

{{1615457520000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Jernej Furman/Flickr/Creative Commons

Taani võimud on ajutiselt peatanud AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamise, kuna kahtlustavad, et vaktsiin võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid. Norra ja Island peatasid Taani eeskujul samuti AstraZeneca vaktsiini kasutamise

"AstraZeneca vaktsiini kasutamine on peatatud. Ka teise doosi jagamine on peatatud," teatas Taani terviseamet.

Reuters viitas mitmele tõsisele trombijuhtumile vaktsineeritute seas.

Kõik Taanis broneeritud ajad ja kutsed AstraZeneca vaktsiini kasutamiseks tühistatakse.

"Tervislikel põhjustel on tervishoiuasutused AstraZenecaga vaktsineerimise peatanud. Võimalikud on tõsised kõrvalnähud, mis võivad lõppeda surmaga. Tegutseme varakult, seda tuleb veel põhjalikult uurida," teatas Taani tervishoiuminister Magnus Heunicke.

Taani peaministri Mette Frederikseni sõnul peavad võimud nüüd saama ülevaate AstraZeneca vaktsiini kõrvaltoimetest.

"Meile tulevad uudised, mis pole head. Kui on veel vara öelda, mis selle tähendus on," ütles Frederiksen.

Ametlikult kinnitamata andmeil on võimalik, et Taani kõrvaltoimete juhtumid on seotud sama vaktsiinipartiiga, mille kasutamine mujal Euroopas katkestati.

Norra terviseamet teatas neljapäeval AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini kasutamise peatamisest ettevaatusabinõuna pärast seda, kui Taani otsustas seda teha tromboosi kahtluste tõttu.

"Me peatame AstraZeneca vaktsiini kasutamise Norras," ütles Norra riikliku terviseinstituudi nakkuste ennetuse ja kontrolli direktor Geir Bukholm.

"Me ootame täiendavat informatsiooni, et näha, kas vaktsiini ja vereklombi juhtumi vahel on seos," lisas Bukholm.

Island peatab ka AstraZeneca vaktsiinide kasutamise, teatas Soome rahvusringhääling YLE. Praegu on Islandil AstraZeneca vaktsiini süsti saanud üheksa tuhat inimest.

Prantsusmaa ei näe vajadust peatada AstraZeneca kasutamist

Prantsusmaa jätkab AstraZeneca valmistatud koroonaviiruse vaktsiini kasutamist, teatas riigi tervishoiuminister neljapäeval pärast seda, kui mitu Euroopa riiki trombiohu mure tõttu selle manustamise peatasid.

Kui Taani, Island ja Norra olid kaitsesüstimise AstraZenecaga peatanud ja Itaalia ühe AstraZeneca partii kasutamise seisma pannud, oli Olivier Veran konsulteerinud Prantsuse ravimiametiga, mille hinnangul ei ole mingit põhjust vaktsineerimist peatada.

Toimetaja: Karl Kivil, Merili Nael

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: