Valgevene vähendab Leedu Minski saatkonna töötajate arvu miinimumini

Leedu lipp.
Leedu lipp. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Valgevene välisministeerium kutsus teisipäeval välja Leedu ajutise asjuri Asta Andrijauskiene ning teatas hiljem, et Vilniuse ebasõbralikud sammud sundisid Minskit vähendama Leedu diplomaatilise esindatuse Valgevenes miinimumini.

"Ajutist asjurit teavitati Valgevene otsusest vähendada miinimumini Leedu diplomaatiline esindatus meie riigis, kuni ta (Vilnius) muudab eilset ja teisi ebasõbralikke algatusi, mis õhutavad vastasseisu suhetes Valgevenega," ütles ministeerium.

Andrijauskiene kutsuti Valgevene välisministeeriumisse "seoses Leedu süstemaatiliste ebasõbralike tegevustega, mis on (kahepoolse) sõprus- ja koostööleppe jäme rikkumine," lisas ministeerium.

Minski erilise pahameele pälvis Vilniuse esmaspäevane otsus anda Valgevene endise presidendikandidaadi Svjatlana Tsihhanovskaja kantseleile Leedus diplomaatiline staatus.

Leedu välisministeerium nimetas seda sümboolseks sammuks Valgevene vabakonna ja selle demokraatlike püüdluste õiguslikuks tunnustamiseks, kuid akrediteeritud asutust ei peeta sellegipoolest tavapäraste eesõigustega diplomaatiliseks esinduseks.  

Valgevene välisministeerium rõhutas, et tegu on "illusoorse katsega luua paralleelne reaalsus".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: