Stoltenberg: NATO seisab Poola kõrval

Foto: SCANPIX/REUTERS/Kacper Pempel

Migratsioonikriis Valgevene ja Euroopa Liidu piiril on selge julgeolekuoht ning NATO seisab selles kriisis kindlalt oma liitlaste kõrval, kinnitas reedel NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

Peasekretäri sõnul on samas tervitatavad Saksamaa ametist lahkuva liidukantsleri Angela Merkeli pingutused kriisile diplomaatilise lahenduse leidmisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eriti tervitatav on Stoltenbergi sõnul, et põgenikke on hakatud Iraaki tagasi toimetama.

"Mis puutub olukorda Valgevene piiril, siis me näeme muidugi, kuidas Lukašenko režiim kasutab haavatavaid inimesi tööriistana, et avaldada survet teistele riikidele. Ja see on küüniline ning on ehe näide sellisest jõudemonstratsioonist,
mida me nimetame hübriidtaktikaks. See on tõsine asi," rääkis Stoltenberg.

"Me seisame täies solidaarsuses Poola ja teiste liitlaste kõrval, keda see otseselt puudutab. NATO on toimuvale korduvalt tähelepanu juhtinud, paari päeva eest leppisime kokku karmisõnalises avalduses, millega Lukašenko režiimi selline käitumine hukka mõistetakse," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: