X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vseviov: Lukašenko eesmärk on luua segadust, lõhestada ja saada legitiimsus

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov ütles "Välisilmale" antud intervjuus, et Valgevene režiimi liidri Aleksandr Lukašenko eesmärk on kriisi tekitamine, mitte migrantide Euroopa Liitu aitamine.

Kuigi viimastel päevadel on olukord Valgevene-Poola piiril pisut rahunenud, on lõplikke järeldusi vara teha, märkis Vseviov.

Tema hinnangul on hübriidrünnaku eesmärk Poola ehk samas ka Euroopa Liidu piiril selgitatav kolme osaga.

"Ajada meid segadusse, püüda meid lõhestada ja saavutada Lukašenkole legitiimsus ja seeläbi ka sanktsioonidest vabanemine," selgitas ta.

Vseviovi sõnul aitab selle vastu vaid sanktsioonide karmistamine.

"Meie poliitika on olnud selle vastu selgust luua, ühtsust demonstreerida ja näidata, et selline ründamine päädib vaid sanktsioonide karmistamisega. Nüüd on terve rida otsuseid tehtud, Euroopa Liidu välisministrid on andnud poliitilise mandaadi täiendavatele sanktsioonidele, töö selle kallal käib. Ma möönan, et eetrisse tuleb ka üksjagu müra, aga ma soovitan keskenduda sellele, mida me reaalselt teeme sammude näol," rääkis ta.

"Kas sellest piisab või mitte, näitab aeg. Aga ma usun, et ründaja kalkulatsiooni ja rünnaku lõpetamist mõjutab lõpuks ainult see, kui ta näeb, et ta oma eesmärki ei saavuta ja võib ainult iseennast kahjustada, kui ta sellega jätkab," lisas Vseviov.

Tema sõnul on Aleksandr Lukašenko eesmärk kriis, mitte inimeste Euroopa Liitu aitamine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: