USA lubas täiendava koguse LNG eksportimist Euroopasse

LNG tanker merel.
LNG tanker merel. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Ameerika Ühendriikide administratsioon andis loa täiendava koguse Mehhiko lahe äärsetest leiukohtadest pärit veeldatud maagaasi (LNG) tarnimiseks Euroopasse seal tekkinud energiapuuduse leevendamiseks.

"Ameerika LNG on oluline komponent globaalse energiajulgeoleku tagamiseks ning USA energeetikaministeerium on jätkuvalt pühendunud võimaluste otsimisele oma liitlaste ja kaubanduspartnerite aitamiseks vajalike energiakandjate tarnimisel," öeldakse ministeeriumi tehtud avalduses.

Otsusega lubatakse ettevõttel Cheniere Energy Inc. eksportida Louisiana osariigis asuvast terminalist Sabine Pass ja Texases asuvast Corpus Christi terminalist kokku 20,4 miljonit kuupmeetrit LNG-d päevas riikidesse, millel ei ole USA-ga sõlmitud vabakaubanduslepingut, sealhulgas kõigisse Euroopa riikidesse.

Varasemalt oli neist terminalidest lubatud gaasi eksportida ainult USA-ga vabakaubanduslepingut omavatesse riikidesse nagu Kanada, Mehhiko, Austraalia ning mitmed Aasia, Lähis-Ida, Kesk- ja Lõuna-Ameerika riigid.

Euroopa Liit, mis on kehtestanud Ukrainat rünnanud Venemaa suhtes laias spektris erinevaid sanktsioone, kuid pole seni täielikult loobunud Venemaa energiatarnetest, valmistab ette kava oma energiaimpordi allikate laiendamiseks, millega võidakse loobuda Vene kivisöe, nafta ja gaasi ostmisest, märkis uudisteagentuur Interfax.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: