Taiwani parlamendi spiiker külastab Leedut

Taiwani ja Leedu lipp
Taiwani ja Leedu lipp Autor/allikas: LRT/D. Umbrasas

Taiwani delegatsioon külastab neljapäevast laupäevani Leedut. Delegatsiooni juhib Taiwani parlamendi spiiker You Si-kun, vahendab Leedu rahvusringhääling LRT.

Leedu Seimi spiiker Viktorija Čmilyte-Nielsen kinnitas BNS-le, et Taiwani ja Leedu parlamentide juhid kohtuvad õhtusöögi raames neljapäeva õhtul.

Taiwani delegatsioon kavatseb ka kohtuda kahe Seimi asespiikri Radvuke Morkunaite-Mikuleniene ja Paulius Saudargasega. Lisaks on plaanis kohtumised Leedu Seimi välis- ja Euroopa asjade komisjonidega.

Leedus asuva Taiwani esindusbüroo kolmas sekretär Frederick Chang-Yu Ke kinnitas, et kohtumine leedukatega on kohtumine sõpradega kahepoolsete suhete edendamiseks.

Leedu allikate teatel Leedu president Gitanas Nauseda ja peaminister Ingrida Šimonyte ei kavatse Leedu parlamendi spiikriga kohtuga.

Ekspertide hinnangul on visiidi programm ja retoorika valitud selliselt, et Leedu ja Taiwan Hiinat liialt ei ärritaks.

Taiwani esindusbüroo avati Leedus eelmine aasta.

Peking peab Taiwani saart Hiina lahutamatuks osaks ning protestis tugevalt büroo avamise üle kuna selle nimes sisaldus tavapärase Taipei asemel Taiwan, millest võinuks välja lugeda saare administratsiooni soovi käituda iseseisva riigina.

Leedu kavatseb avada oma esindusbüroo Taipeis käesoleval aastal.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LRT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: