Otse kell 17: Pentus-Rosimannus astub europarlamendi saadikute ette

Keit Pentus-Rosimannuse kuulamine Euroopa Parlamendis.
Keit Pentus-Rosimannuse kuulamine Euroopa Parlamendis. Autor/allikas: Euroopa Parlament

Euroopa Parlamendi eelarvekontrolli komisjon kuulab teisipäeval Keit Pentus-Rosimannust, kelle Eesti valitsuse esitas Euroopa Kontrollikoja liikmekandidaadiks. Komisjon annab teisipäeval oma hinnangu Pentus-Rosimannuse sobivuse kohta sellesse ametisse, ta peaks välja vahetama Juhan Partsi, kelle ametiaeg lõppeb 31. detsembril.

Eesti kandidaadi kuulamine toimub komisjoni istungil pärast lõunat, selle orienteeruv algus on kell viis Eesti (neli Brüsseli) aja järgi. Istungil on sünkroontõlge eesti keelde. ERR-i portaalis näeb kuulamist otsepildis.

Selle käigus esineb Pentus-Rosimannus avasõnavõtuga ning vastab siis eelarvekontrolli komisjoni liikmete küsimustele. Seejärel hääletab komisjon, kas anda Pentus-Rosimannusele oma toetus ja saata tema kandidatuur parlamendi täiskogule otsustamiseks. Kokku on komisjoni istungi päevakavas sellele teemale eraldatud üks tund ja 15 minutit.

Pentus-Rosimannus on juba vastanud komisjoni raportööri, Tšehhi Piraadipartei liikme Mikuláš Peksa saadetud standardsele küsimustikule oma pädevuse, tausta ja huvide kohta, millega saab tutvuda siin.

Ehkki kontrollikoja liikmekandidaatide üle hääletab Euroopa Parlamendi täiskogu, jääb lõplik otsus kontrollikoja liikme määramisel siiski riikide valitsusi esindavale Euroopa Liidu Nõukogule, mille jaoks parlamendi seisukoht on ainult soovituslik.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: