Kohtla-Järve volikogu avaldas umbusaldust linnavalitsusele ja -volikogu juhile

{{1666875300000 | amCalendar}}

Kohtla-Järve linnavolikogu avaldas neljapäeval umbusaldust linnavolikogu esimehele Tiit Lillemetsale, linnavalitsusele ja linnapea Toomas Naelale.

Umbusaldust avaldati ka volikogu aseesimehele Maria Merkulovale, sotsiaalkomisjoni esimehele Anton Dijevile, majanduskomisjoni esimehele Deniss Veršininile. Samuti avaldati umbusaldust revisjonikomisjoni esimehele Jaanek Pahkale.

Linnavalitsusele ja linnavolikogu esimehele Tiit Lillemetsale umbusalduse avaldamise poolt hääletas 13 saadikut, vastu oli 11. Ülejäänud umbusaldusavaldusi toetas samuti 13 linnavolikogu liiget. Kohtla-Järve linnavolikogusse kuulub 25 saadikut.

Lisaks toetas 13 volikogu saadikut ka linnapea Toomas Naela umbusaldamist. Selle umbusaldushääletuse algatas Jaanek Pahka.

Linnapea kohusetäitjaks sai hariduse ja kultuuri abilinnapea Kristiine Agu. Selle otsuse poolt hääletas 15 saadikut.

Kümme opositsioonisaadikut esitasid eelmise nädala esmaspäeval kuus umbusaldusavaldust: linnavalitsusele, linnavolikogu esimehele Tiit Lillemetsale, linnavolikogu aseesimehele Maria Merkulovale, linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimehele Anton Dijevile, majanduskomisjoni esimehele Deniss Veršininile ja revisjonikomisjoni esimehele Jaanek Pahkale.

Kohtla-Järve linnavolikogu 25 saadikust on Kohtla-Järve uues korruptsiooniskandaalis kahtlustuse saanud üheksa koalitsioonisaadikut, nende seas Lillemets, Merkulova, Dijev, Veršinin ja Pahka. Lisaks on langenud kahtlustuse alla mitu linnavalitsuse töötajat, nende seas abilinnapead Evelyn Danilov ja Vitali Borodin. Linnapea Toomas Nael kahtlustatavate hulgas ei ole.

Prokuratuuri teatel on kriminaalmenetluse sisuks mitmed eelmisel sügisel kohalike omavalitsuste valimiste järel Kohtla-Järvel sooritatud kuriteod. Linnaametnikke ja volikogu liikmeid ning ärimehi kahtlustatakse erinevates rikkumistes: altkäemaksu andmises, võtmises ja vahendamises, mõjuvõimuga kauplemises ning riigihangete nõuete rikkumises ja dokumentide võltsimises. Kriminaalasjas on kahtlustus esitatud kokku 17 inimesele.

Uue koalitsiooni loomises on kokku leppinud 13 saadikut Restardi (3), Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (5) ja Keskerakonna (5) fraktsioonist.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: rus.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: