Jaekaubanduse müügitulu vähenes aprillis kümnendiku võrra

Toidupood.
Toidupood. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu aprillis 844 miljonit eurot, mida on eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades arvestatuna 11 protsenti vähem.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul vähenes aprillis müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. "Tööstuskaupade kaupluste müügitulu vähenes neist kolmest enim ehk 15 protsenti. Müük vähenes kõigil tegevusaladel," lisas Pihlak pressiteate vahendusel.

Tööstuskaupadest kõige rohkem ehk 24 protsenti vähenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplusetes. Keskmisest enam ehk 21 protsenti vähenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga.

Nii toidukaupade kaupluste kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta aprilliga võrreldes kuus protsenti.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend Autor/allikas: Statistikaamet

Märtsiga võrreldes vähenes aprillis jaekaubandusettevõtete müügitulu kolm protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

2023. aasta nelja esimese kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üheksa protsenti.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd "Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad" teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: