Ka Soome keelas Vene autode riiki sisenemise

{{1694764500000 | amCalendar}}
Auto piiril
Auto piiril Autor/allikas: Yle/Antro Valo

Soome valitsus otsustas keelustada Vene numbrimärkidega autode riiki pääsemise. Sarnase otsuse tegid selle nädala jooksul Balti riigid tuginedes Euroopa Komisjoni hinnangule sanktsioonide jõustamise kohta.

Keeld jõustub südaööl. Juba Soome jõudnud autod tuleb riigist välja viia 16. märtsiks 2024.

Asjast teatas juba varem oma allikatele tuginedes Soome rahvusringhääling Yle. Eesti, Läti ja Leedu tegid sellised otsused varem sel nädalal. Konkreetselt peaks keeld kehtima autodele, mis on mõeldud vähem kui kümne inimese transportimiseks.

Soome nagu ka Balti riikide otsus põhineb Euroopa Komisjoni hinnangul, et kuidas jõustada Venemaa vastu kehtestatud sanktsioone. Euroopa Komisjon avaldas vastavad suunised eelmise nädala lõpus ning tegu pole uute sanktsioonidega, vaid juhisega, kuidas olemasolevaid sanktsioone tõlgendada.

Eesti välisminister Margus Tsahkna rõhutas kolmapäeval, et selliste piirangute jõustamine omab ühiselt kehtestatuna suuremat mõju ning suurendab sõja hinda Venemaa jaoks. Veel paar päeva tagasi Soome sellist otsust polnud veel teinud.

Soome on seoses Venemaa sõjategevusega Ukrainas karmistanud ka oma viisapoliitikat. Kuigi piiriületuste arv Soome idapiiril on vähenenud, on piiripunktides siiski palju inimesi.

Peaminister Kaja Kallas ütles hiljuti ERR-ile, et piiririigid peaks kehtestama Venemaale ühise kaubandusembargo, kuid läbirääkimistel pole seni edu saavutatud, kusjuures võtmeriik on tema sõnul Soome.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: