Läti sulgeb ühe kahest piiripunktist Valgevenega

Läti-Valgevene piir
Läti-Valgevene piir Autor/allikas: Läti siseministeerium

Läti valitsus otsustas teisipäeval illegaalse immigratsiooni tõkestamiseks sulgeda ühe kahest piiriületuspunktist piiril Valgevenega, teatas Läti meedia.

Silene piiriületuspunkti töötajad paigutatakse ümber tegelikku piiri valvama, mida Läti piirivalveülem on Valgevenest pärit migrantide sissevoolu tõttu kirjeldanud kui "kõige pingelisemat olukorda alates 2021. aastast".

Piirivalvurid on viimase kuue päeva jooksul tagasi suunanud 894 piiri ületada sproovinud inimest, mis teeb septembris kokku 1773 inimest, teatas uudisteagentuur LETA.

Teine piiripunkt Valgevenega - Paternieki - jätkab tööd, et võimaldada kaubavedu, tööga seotud erakorralist reisimist ja inimeste liikumist erakorralistel põhjustel, teatasid võimud.

Valgevenega külgnevad Läti, Leedu ja Poola sattusid 2021. aastal vastakuti immigratsioonikriisiga, kui Valgevenest hakkasid sealsete võimude mahitusel tuhanded peamiselt Lähis-Idast ja Aafrikast päri inimesed üle piiri lääne poole tungima. Kolm riiki pidid kiirkorras tugevdama oma piirivalvet, et illegaalselt piiri ületada soovivad migrandid tagasi saata.

Poola ja Leedu on oma piirile Valgevenega juba ehitanud tara, Läti uus valitsus on lubanud tara aasta lõpuks valmis saada.

Läti piirivalve teatas eelmisel nädalal, et Valgevenest saabuvate illegaalsete migrantide tung Lätti üha suureneb, palus nendega toimetulekuks appi kaitseväelased ja tegi valitsusele ettepaneku sulgeda Silene piiripunkt.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: