Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Zahharova: kõik väljasaadetud Vene diplomaadid jätkavad karjääri

Maria Zahharova pressibriifingul.
Maria Zahharova pressibriifingul. Autor/allikas: ERR

Kõik lääneriikidest välja saadetud Vene diplomaadid jätkavad koju naastes oma karjääri, ütles neljapäeval Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova.

"Nende edasise saatuse osas võin öelda, et kõik Vene välisasutuste töötajad, kelle töö võõrustavate riikide algatusel alusetult katkestati, saavad vastavalt kehtivale seadusandlusele kahtlemata kohased ametid ning koju naasvad Vene diplomaadid jätkavad karjääri," ütles Zahharova.

"Nende kutseoskused ja kogemused on äärmiselt vajalikud," lisas ta.

Gruusia saadab solidaarsusest Suurbritanniaga välja Vene diplomaadi

Gruusia välisministeerium teatas neljapäeval Vene diplomaadi väljasaatmisest Venemaa huvisid Gruusias esindavast Thbilisi Šveitsi saatkonnast.

"Ministeerium, jagades Suurbritannia seisukohta, väljendab tema ja rahvusvahelise kogukonnaga selles küsimuses solidaarsust ja tunnistab ebasoovitavaks isikuks Thbilisi Šveitsi saatkonna Vene huvide sektsiooni töötaja ning palub tal seitsme päeva jooksul Gruusiast lahkuda," seisis välisministeeriumi veebiavalduses.

USA hindab kõrgelt Vene diplomaadi väljassatmist Gruusiast

Gruusia otsus saata solidaarsusest Suurbritanniaga välja Vene diplomaat on eriti tähtis, sest see leiab aset Venemaa naabruses, ütles neljapäeval välisministeeriumi pressiesindaja Heather Nauert.

"Gruusia teatas äsja, et saadab välja ühe Vene luuraja ja see on tähtis, sest see leidis aset Venemaa naabruses," ütles ta usutluses CNN-ile.

Ta rõhutas taas, et Washington on Suurbritanniaga nn Salisbury juhtumis osas täiesti ühel meelel ja saadab välja 60 diplomaati ja sulgeb Seattle'i konsulaadi.

Gruusia välisministeerium teatas neljapäeval Vene diplomaadi väljasaatmisest Venemaa huvisid Gruusias esindavast Thbilisi Šveitsi saatkonnast.

Moldova president kritiseeris Vene diplomaatide väljasaatmist

Moldova president Igor Dodon kritiseeris neljapäeval valitsuse otsust saata riigist välja Vene diplomaadid, mis on tema hinnangul riiklikke huve kahjustav samm.

Dodon kohtus Moldova pealinnas Chișinăus Vene suursaadiku Farit Muhhametšiniga.

"Kohtumisel kommenteerisin Vene diplomaatide pretsedenditut väljasaatmist Moldovast "solidaarsusest" kolmanda riigiga. Ma näen seda Moldova valitsuse sammu kui avalikku sabotaaži, mis tuleb kahjuks riiklikele huvidele," kirjutas Dodon Facebookis.

"See samm põhjustas loomulikult üllatust ja hukkamõistu suurema osa Moldova kodanike seas. Selle astus valitsev Moldova Demokraatlik Partei, et võita läänemeelsete valijate toetust enne parlamendivalimisi," lisas riigipea.

Samuti väljendas president kohtumisel kaastunnet seoses 64 inimese hukkumisega Venemaal Kemerovos tulekahjus.

Moldova teatas kolme Vene diplomaadi riigist väljasaatmisest 27. märtsil seoses endise Vene topeltagendi Sergei Skripal ja tema tütre mürgitamisega Inglismaal Salisburys. Diplomaatidele anti lahkumiseks aega nädal.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: