Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kasekamp: võib-olla on hea, et Trump ja Putin meie regiooni ei puudutanud

Andres Kasekamp
Andres Kasekamp "Aktuaalse kaamera" stuudios. Autor/allikas: kuvatõmmis ekraanilt

Politoloog Andres Kasekamp ütles, et võib-olla on hea, et USA president Donald Trump ja Venemaa president Vladimir Putin pressikonverentsil Balti riikidest ei rääkinud, sest Trumpi sõnumid on alati ootamatud.

Trump ja Putin ei maininud pressikonverentsil Soomet kui neutraalset vahendajariiki Venemaa ja USA tülis, mille keskmes on Balti riigid ja NATO. Venemaa on kritiseerinud, et NATO ja USA väed Balti riikides on, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Ühest küljest võib olla tänulik, sest eks me ootasime hullemat Trumpi suust. Võib-olla on see hea, et need kaks liidrit ei puudutanud otseselt meie regiooni, sest Trumpi puhul iialgi ei tea, mida ta ütleb. Näiteks nagu ta ütles pärast kohtumist Põhja-Korea liidriga, et USA on ühepoolselt otsustanud lõpetada ära oma sõjaväeõppused Lõuna-Koreas. Nii et sellist momenti õnneks siin kohtumisel või pressikonverentsil vähemalt ei olnud," kommenteeris Kasekamp ERR-ile.

"Mõlemad pooled muidugi kiitsid Soome presidenti ja vabariiki külalislahkuse eest, aga seal ei paistnud mingit suuremat julgeolekuteemat, mis on seotud Soome või Balti regiooniga," lisas ta.

Kasekamp tõdes, et tema hinnangul rääkisid riigipead pressikonverentsil üsna sisutühja juttu.

"Ei olnud mingeid konkreetseid kokkuleppeid või algatusi. Lihtsalt Trumpi endapoolne enda imetlemine, eelkäijate mahategemine ehk varasemad presidendid, eriti Barack Obama ei suutnud midagi sellist saavutada ja Vene ja USA suhted olid allamäge läinud eelkäijate tõttu ning nüüd Trump püüab olukorda parandada," arutles politoloog.

"Ta kirjeldas ju olukorda, et enne tema võimuletulekut ei olnud Venemaa ja USA suhted kunagi nii halvad ja tema tõi positiivse pöörde. Aga kogu pressikonverentsil ei selgunud ükski uus algatus või kokkulepe, mis annaks loota, et midagi oleks suuresti muutunud peale selle, et need kaks meest on omavahel lähemalt tuttavaks saanud ja leidsid ühise keele," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: