Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

VIDEO: riigireetmises kahtlustatava Deniss Metsavasi kinnipidamine

ERR.ee avaldab esmaspäeval üles filmitud kaitsepolitsei video riigireetmises kahtlustatava Deniss Metsavasi kinnipidamiselt.

"Deniss Metsavas, te olete kinni peetud kahtlustavana riigireetmises. Praegu teostatakse isiku läbivaatus, pärast seda seletan teile asjaolud ja teile tutvustatakse teie õiguste deklaratsiooni," lausub kaitsepolitsei töötaja kinnipidamisel kahtlustavale.

Esmaspäeval pidas kaitsepolitsei riigireetmises kahtlustatavana kinni kaks meest, Deniss Metsavasi ja Pjotr Volini. Kuriteo toimepanemise ajal töötas Metsavas Kaitseväe peastaabis.

1980. aastal sündinud Metsavasi ja tema 1953. aastal sündinud isa Volinit, kes on töötanud Eesti vanglateenistuses, kahtlustatakse Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusele (GRU) Eesti riigisaladuste ja salastatud välisteabe edastamises. Kahtlustuse järgi pandi riigireetmine toime enam kui viie aasta jooksul.

Teisipäeval võttis Harju maakohus kriminaalmenetlust juhtiva riigiprokuröri Inna Ombleri taotlusel kahtlustatavad vahi alla.

Riigi peaprokurör Lavly Perling ütles kolmapäeval pressikonverentsil, et meeste kuriteod on toimepandud vähemalt viie aasta jooksul ning edastatud on riigisaladusi ja salastatud välisteavet sisaldavaid dokumente.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: