Meedia: Haagis peeti kevadel kinni kaks OPCW laborit luuranud venelast

OPCW.
OPCW. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hollandis Haagis peeti kevadel kinni kaks arvatavat Vene sõjaväeluure GRU agenti, kes üritasid luurata Šveitsis Spiezis asuvat laboratooriumit, mida Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioon (OPCW) kasutas Salisbury närvimürgirünnaku uurimises, teatasid Hollandi ja Šveitsi meedia.

Hollandi lehe NRC Handelsblad ja Šveitsi lehe Tages-Anzeigeri andmeil peeti kaksik kinni koostöös mitme Euroopa julgeolekuametiga. Šveitsi luureamet NDB kinnitas, et on juhtunust teadlik.

Arvatavad agendid saadeti Venemaale tagasi.

Spiezi laborit kasutati ka Süüria gaasirünnakute uurimisel.

Labori pressiesindaja sõnul laborit aasta alguses küberrünnati, aga see nurjus ja andmetele ligi ei pääsetud. Juunis selgus, et veebis liikus labori nimel tehtud konverentsikutse, mis sisaldas pahavara.

Vene saatkond Šveitsis ei tea oma sõnul kinnipeetud luurajatest

Vene saatkond Šveitsis ütles reedel, et tal ei ole andmeid kahe väidetava Vene agendi kinnipidamisest.

"Meil ei ole sellist informatsiooni ja me ei tea midagi väidetavast vahejuhtumist," ütles saatkonna pressiesindaja uudisteagentuurile Interfax.

"Loomulikult me teame sellest, me oleme seda artiklit lugenud. See jättis palju küsimusi ja ausalt öeldes tundub see praegu õhutatava Vene-vastase kampaania järjekordse vooruna," sõnas ta.

"Väidetavalt juhtus see poole aasta eest, nii et miks sellest nüüd kirjutada? Tsiteeritakse mingeid anonüümseid allikaid, kõik see on väga küsitav," lisas kõneisik.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: