IMF: leppeta Brexit annaks löögi Briti majandusele

{{1537188540000 | amCalendar}}
Foto: Daniel Leal-Olivas/AFP Photo/Scanpix

Rahvusvaheline valuutafond (IMF) hoiatas, et leppeta Brexit läheks Suurbritannia majandusele palju maksma.

IMF tõdes, et kõigil võimalikel Brexiti stsenaariumitel oleks oma hind, kuid korratu lahkumine viiks märkimisväärselt halvema tulemuseni, vahendas BBC.

IMF märkis, et leppeni jõudmise väljakutsed on hirmutavad.

IMF-i juht Christine Lagarde ütles, et korrapäratu ja järsk lahkumine Euroopa Liidust tooks kaasa rea tõsiseid tagajärgi, nende hulgas aeglasema majanduskasvu, suurema defitsiidi ja naela devalveerumise, mis omakorda viiks Suurbritannia majanduse kahanemiseni.

IMF-i prognoosi kohaselt kasvab Briti majandus nii tänavu kui ka järgmisel aastal 1,5 protsenti, kui osapooled jõuavad laiapõhjalises Brexitis kokkuleppele.

EL: Brexiti kõnelustel on Iiri piiri üle vaja veel rääkida

Euroopa Liidu teatel on Brexiti kõnelustel vaja pidada veel läbirääkimisi Iirimaa ja Põhja-Iirimaa piiri üle.

EL-i Brexiti läbirääkija Michel Barnier annab teisipäeval 27 liikmesriigi ministritele ülevaate kõneluste edusammudest, vahendas Reuters enne koosolekut avaldatud teadet.

Märkmes on kirjas, et põhimõtteliselt on Suurbritannia ja EL-i läbirääkijad jõudnud mõnes teemas kokkuleppele. "Samas miski pole kokku lepitud, kuni kõik on kokku lepitud," seisab teates.

"Lahkumisleppes on endiselt teemasid, mis vajavad edasisi kõnelusi. Üks neist on see, kuidas vältida nn kõva piiri Iirimaa ja Põhja-Iirimaa vahel."

May sõnul on tema plaan ainus võimalus leppega lahkumiseks

Suurbritannia peaminister Theresa May ütles, et tema Brexiti-plaan on ainus võimalus Euroopa Liidust lahkumiseks leppega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

May rõhutas intervjuus BBC-le, et alternatiiv on leppeta jäämine.

Briti peaministri lahkumiskava on saanud tugevat kriitikat nii tema oma erakonnast kui ka Brüsselist, sest selles nähakse tihedaid kaubandussidemeid ka pärast blokist lahkumist järgmise aasta 29. märtsil.

Brexit on üks peateemasid ka kolmapäeval algaval mitteametlikul tippkohtumisel Euroopa Liidu liidritega Austrias Salzburgis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: