Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Brüsselis: riigid püüavad valida talve- ja suveaja vahel naabritega koos

Foto: ERR

Euroopa Liidu ettepanekul lõpetada kellakeeramine kevaditi ja sügiseti näib olevat lai kandepind, kuid keerulisem on riikidel jõuda otsuseni, kas jääda talve- või suveajale, seda veel sel moel, et Euroopa ei täituks ebaloogiliste ja ebamugavate ajahüpetega.

Kui sellel, et kellakeeramine lõpetada, näib toetus olemas olevat, siis nüüd on küsimus selles, millised riigid valivad suveaja, millised talveaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seda ei pea Euroopa tasemel otsustama, seda on meilt palju palutud ja ma loodan, et liikmesriigid loodavad ka siin omavahel kokku leppida ja mitte tuua kaasa liiga suuri muudatusi ja sellist keerulist olukorda, kus kolm kõrvutiasetsevat riiki kõik erinevates aegades on," rääkis mobiilsuse ja transpordi peadirektoraadi direktor Henrik Hololei.

"Regioonis, ma arvan, et Läti, Leedu ja Soome - olles samas geograafilises ajavööndis, oleks väga oluline, et meil oleks ka sama aeg. See puudutab eelkõige meie elu ja toimimist ehk eluks vajaliku infrastruktuuri toimimise selgust, eelkõige puudutab see transporti," selgitas Eesti Euroopa Liidu esinduse asejuht Clyde Kull.

Kõikide Balti riikide ja Soome esindused kinnitasid ERR-ile, et tahavad aja otsustada koos naabritega ja lõplikku otsust ei ole veel tehtud. Seni kõlanud arvamuste järgi kalduvad Läti ja Eesti pigem suveaja, Soome aga pigem talveaja suunas.

Seekordne diskussioon sai alguse just Soomest. Soomest pärit Euroopa Parlamendi saadik Miapetra Kumpula-Natri ütles, et võimalikud on erinevad variandid.

"Me, soomlased ja eestlased, oleme harjunud, et meil on sama aeg, kuid kui me käime Stockholmis, siis on meil erinev aeg. Me teame, mida see tähendab. Natuke on arutatud ka seda, kas Soomel oleks hea olla Kesk-Euroopa ajas, mis tähendaks sama aega kui Rootsil ja Saksamaal. Sellel puhul kujuneks probleemiks kahetunnine erinevus idapiiril," selgitas Kumpula-Natri.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: