Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Komisjon: Eesti toetab kellakeeramise lõpetamist ja püsivat suveaega

{{1534411620000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada kellakeeramise lõpetamist, aga kui valitsus jättis oma otsuse puhul lahtiseks, kas jääda püsivalt talve- või suveajale, siis komisjonis sai heakskiidu viimane variant.

Nädala eest otsustas valitsus toetada kellakeeramise lõpetamist ja nüüd kogunes sama teema arutamiseks Euroopa Liidu asjade komisjon, kes jõudis samuti seisukohale, et toetatakse arutelu avamist Euroopa Liidus kellakeeramise lõpetamise osas sihiga see lõpetada.

"Kui valitsus jättis lahtiseks, kas toetame kellakeeramise lõpetamisel suve- või talveajale üleminekut, siis komisjonis kujunes seisukoht, et komisjon toetab suveajale üleminekut, juhul kui kellakeeramine lõpetatakse," ütles komisjoni esimees Toomas Vitsut (Keskerakond) ERR-ile.

Püsiva suveaja eelistamise põhiargumendiks pidas komisjon tema sõnul seda, et see annaks Eestis juurde valget aega, kus saab päevavalguses tegutseda.

Vitsut lisas, et Euroopa Liit ootab komisjonilt seisukohta arutelu avamise ja kellakeeramise jätkamise kohta, kuid komisjonis venis arutelu pikaks eelkõige nüansside üle, mis sageli seda seisukohta ei puudutanudki.

"Arutelu käigus kajastati kellakeeramise väga erinevaid aspekte. Seda võib vaadata nii hariduse, majanduse kui mitmelt muult seisukohalt ja see võttiski kaua aega," lausus ta.

Seisukoht kujunes kompromissina, kus vastuhääli ei olnud, kuid üks komisjoni liige jäi erapooletuks. Euroopa Liidu asjade komisjon esitab oma seisukoha Euroopa Komisjonile.

Neljapäeval on viimane päev täita ka küsimustikku, kus Euroopa Komisjon uurib kõigi EL-i liikmesriikide kodanike arvamust kellakeeramise kohta.

Idee lõpetada Euroopa Liidu liikmesriikides suve- ja talveajale üleminek sai alguse 2017. aasta juunis Soome kodanikualgatusest, kui Soome parlamendile saadeti pea 70 000 Soome kodaniku allkirjaga pöördumine suveaja kaotamiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: