Küsitlus: enamik soomlastest toetab üleminekut talveajale

Kellakeeramine.
Kellakeeramine. Autor/allikas: ERR

Enamik soomlastest pooldab tulevikus üleminekut talveajale, teatas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium.

Soome kodanikud said hääletada arvamusavalduste internetileheküljel. Vastajatest 52 protsenti pooldab püsiva talveaja kehtestamist, 48 protsenti pooldab püsivat suveaega. Kokku osales küsitluses 677 000 inimest.

Lisaks tellis Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium uuringufirmalt Kantar TNS arvamusküsitluse, mille tulemused olid sarnased.

Ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik Elina Thorström ütles ERR-ile, et lisaks küsitlusele kogutakse ka asjatundjate arvamusi ja konsulteeritakse huvigruppidega. Seejärel koostatakse raport, mis esitatakse valitsusele ja parlamendile, rahvaküsitlus on üks lisaargument lõpliku otsuse tegemisel.

Kes aga teeb lõpliku otsuse? Valitsus võtab vastu oma seisukoha, mis esitatakse parlamendile arutamiseks. Lõpliku otsuse võtab vastu Soome parlament, ütles Thorström. Tema arvates võib lõplik otsus sündida kõige varem selle aasta lõpus. Soome valitsus konsulteerib ka teiste liikmesriikidega ning arvesse võetakse ka nende arvamusi, kinnitas Thorström.

Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku, et järgmisel aastal loobutaks kellakeeramisest kaks korda aastas. Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada kellakeeramise lõpetamist, ja pooldab suveajale üleminekut. Valitus pole siiani otsust teinud, kumba variant toetada.

Toimetaja: Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: