Mikser: Brexiti-leppega on kaitstud ka Eesti huvid

Välisminister Svebn Mikser (SDE).
Välisminister Svebn Mikser (SDE). Autor/allikas: Välisministeerium

Neljapäeval tutvustas väliminister Sven Mikser valitsuskabinetis hetkeseisu ja arenguid seoses Ühendkuningriigi lahkumisega Euroopa Liidust.

"Kuigi lahkumisleppe läbirääkimised on olnud pingelised, on viimastel nädalatel tehtud suuri edusamme lahenduste leidmisel seoses Ühendkuningriigi otsusega lahkuda EList ning me oleme kindlad, et saavutatu vastab Eesti ootustele. Lahkumisleping tagab Ühendkuningriigi korrapärase lahkumise ja selles on kaitstud Euroopa Liidu 27 liikmesriigi, sealhulgas Eesti huvid," ütles ta välisministeeriumi pressiteate kohaselt.

Minister lisas, et järgmiseks otsustavaks sammuks saab olema Ühendkuningriigi parlamendi otsus.

Leppe kohaselt säilivad praegused kodanike õigused ning stabiilsus Iiri saarel.

"Tulevikusuhte läbirääkimiste osas on Eestile eriti oluline tihe majanduslik suhe ning sujuva koostöö jätkumine sise- ja välisjulgeoleku alal ning välispoliitikas. On vajalik võtta paindlik hoiak uute koostöövormide ja –protseduuride väljatöötamiseks, et tagada tõrgeteta koostöö jätkumine," sõnas välisminister Mikser ja lisas, et kuigi Euroopa Liit töötab selle nimel, et kokkuleppele jõudmine on võimalik, tuleb valmis olla ka leppeta stsenaariumiks.

Peaminister Jüri Ratas avaldas heameelt, et pärast pikki ning keerulisi läbirääkimisi on jõutud leppeni, mis võimaldab Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumisprotsessiga liikuda korrapäraselt edasi ning annab kindlustunnet kodanikele ja ettevõtjatele.

"Ühendkuningriik on ja jääb Eesti jaoks lähedaseks partneriks ning sõbraks Euroopas. Meid seob ajalugu, usaldus ja pikaajaline koostöö Euroopa Liidus ning ühine vastutus Euroopa julgeoleku eest," lausus peaminister Ratas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: