May sõnul ei muuda tema tagandamine Brexiti-kõnelusi lihtsamaks

Briti peaminister Theresa May.
Briti peaminister Theresa May. Autor/allikas: Matt Dunham/AFP/Scanpix

Briti peaminister Theresa May, keda tema vastased Konservatiivses Parteis tagandada üritavad, hoiatas pühapäeval, et juhtkonnamuutus ei tee Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimisi lihtsamaks.

May kinnitas usutluses Sky Newsile, et ei kavatse tagandamishääletuseks toetust koguvate parteikaaslaste pettumuseks ametist lahkuda.

"Juhtkonnamuutus ei tee läbirääkimisi praeguses seisus lihtsamaks ega muuda ka parlamendiaritmeetikat," sõnas ta.

Peaminister rõhutas, et järgmised seitse päeva on Brexiti-kõneluste kordamineku seisukohast otsustavad ning ta sõidab Brüsselisse EL-i liidritega kohtuma juba enne 25. novembriks kavandatud erakorralist ülemkogu.

May kinnitas, et ei lase rünnakutel ja solvangutel end heidutada. "Poliitika on karm äri ja ma olen olnud selles juba kaua."

May sõidab Brüsselisse tulevikukõnelustele

Peaminister Theresa May teatas pühapäeval, et sõidab tuleval nädalal taas Brüsselisse arutama Suurbritannia tulevasi suhteid Euroopa Liiduga.

Sel nädalal jõudsid EL ja Suurbritannia kokkuleppele Brexiti-leppe kavas, kuid May ütles, et väljapakutud lahkumislepingu saab heaks kiita vaid juhul, kui tulevaste suhete lepe neid rahuldab.

Peaminister rõhutas, et järgmised seitse päeva on Brexiti-kõneluste kordamineku seisukohast otsustavad ning ta sõidab Brüsselisse EL-i liidritega kohtuma juba enne 25. novembriks kavandatud erakorralist ülemkogu.

"Ma lähen Brüsselisse tagasi," ütles May telekanalile Sky News ja lisas, et tahab kohtuda Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

Selle nädala kõneluste keskmes on tulevased suhted, ütles ta.

"Me ei nõustu lahkumise osaga enne, kui oleme saanud tulevastelt suhetelt seda, mida tahame, sest need kaks asja käivad koos."

Mayd ähvardab parlamendi umbusaldushääletus, mida üritavad algatada tema Konservatiivse Partei liikmed, kes ei ole rahul sel nädalal saavutatud Brexiti-leppega.

Üle 20 parlamendiliikme on avalikult tunnistanud, et kirjutasid kirja umbusaldushääletuse algatamiseks. Vaja on 48 kirja, kuid May sõnul ei ole neid tema arvates veel nii palju.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: