Ratas: ränderaamistik enam valitsuse lauale ei tule

{{1543301940000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles pärast kohtumist president Kersti Kaljulaidiga, et valitsus enam ränderaamistiku teemat arutama ja selle üle ka hääletama ei hakka.

"Kui riigikogu seisukoha kujundab, siis see ongi Eesti positsioon. Ja riigikogu otsustas toetada Eesti ühinemist ÜRO ränderaamistikuga, kuid kirjutas sinna juurde, et me ei toeta pagulaskvoote, massiimmigratsiooni ja ebaseaduslikku migratsiooni," rääkis Ratas pärast kohtumist ERR-ile.

Küsimusele, kuidas käitub Eesti ÜRO peaassambleel ja kes Eestit esindab, vastas Ratas, et Eesti toetab peaassambleel ränderaamistikku ja Eestit esindab kas suursaadik või keegi diplomaatidest. Mis puudutab aga enne seda toimuvat Marrakechi kohtumist, siis seal Eesti esindaja veel teada pole.

"See selgub töö korras lähipäevil," sõnas peaminister.

Juhise detsembris ÜRO peaassambleel ränderaamistikul heakskiitmise poolt hääletada andis Eesti esindajale ÜRO juures välisminister.

"Selles osas olen mina andnud juhise meie esindajale ÜRO-s, et peaassambleel toimuval hääletusel ränderaamistikku toetada, lähtudes nendest põhimõtetest, mida väljendas oma eile vastu võetud avalduses ka riigikogu," ütles välisminister Sven Mikser.

Suure tõenäosusega president Marrakechi ei sõida ning Eestit esindab Marrakechis keegi välisministeeriumist. ÜRO riikide kõrgetasemeline kohtumine Marrakechis toimub 10.-11. detsembril.

"Marrakechi kõrgetasemelisele konverentsile pidanuks sõitma vabariigi president. Minul otsust sinna sõita tehtud ei ole, aga sellest ei sõltu kuidagi Eesti Vabariigi toetus ränderaamistikule. Seda me väljendame kindlasti peaassambleel toimuval hääletusel," ütles Mikser.

Presidendi otsus Marrakechi konverentsil mitte osaleda ei mõjuta Eesti otsust raamistikku peaassamblee hääletusel toetada.

Toimetaja: Urmet Kook, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: