Migrantide päästelaev Aquarius lõpetab operatsioonid Vahemerel

Abiorganisatsioonide päästelaev Aquarius Vahemerel 2018. aasta septembris.
Abiorganisatsioonide päästelaev Aquarius Vahemerel 2018. aasta septembris. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Päästelaev Aquarius lõpetab migrantide päästmise operatsioonid Vahemerel, teatasid laeva rentinud humanitaarorganisatsioonid neljapäeval.

Aquarius on olnud Marseille' sadamas alates oktoobri algusest, kui Panama tühistas õiguse tegutseda tema lipu all. Vastava taotluse esitas Itaalia valitsus.

Rooma andis eelmisel kuul korralduse Aquarius arestida seoses kahtlustusega 24 tonni potentsiaalselt mürgiste jäätmete äraandmises harilike jäätmete pähe.

Aquarius päästis Vahemerel paadimigrante alates 2016. aastast.

See on pideva kampaania tulemus, mida juhtis Itaalia valitsus ja toetasid teised Euroopa riigid, et laimata ja takistada abiorganisatsioone, mis andsid abi haavatavatele inimestele, ütles ühendus Piirideta Arstid (MSF) neljapäeval avalduses.

"See kampaania on õõnestanud rahvusvahelist õigust ja humanitaarpõhimõtteid. Kuna sellistele rünnakutele ei ole kohest lahendust, ei ole MSF-il ja SOS Méditerranée'l muud valikut kui lõpetada Aqariuse operatsioonid," lisati avalduses.

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni andmetel on alates 2013. aastast Vahemere keskosas uppunud umbes 15 000 migranti. Sama aja jooksul on Itaalias randunud 600 000 migranti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: