Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: esimesed Aquariuselt pärit migrandid astusid Hispaanias maale

{{1529215080000 | amCalendar}}

Esimesed migrandid päästelaevalt Aquarius, kelle lükkasid tagasi nii Itaalia kui Malta, astusid pühapäeval Valencia sadamas Hispaania pinnale, teatas AFP ajakirjanik sündmuspaigalt.

Itaalia mereväealus Dattilo, pardal osa umbes 630 Aquariuse migrandist, sisenes sadamasse hommikul kohaliku aja järgi kella poole seitsme paiku.

Regionaalvõimude teatel jõuavad ülejäänud põgenikud kohale keskpäeval teise Itaalia laevastiku aluse, Orione ja Aquariuse endaga.

Sellega jõuab lõpule päästelaeva nädalane teekond Vahemerel.

Peamiselt Aafrikast pärit migrantidel on vastas rohkem kui 2000 inimesest koosnev meeskond, teiste hulgas 1000 Punase Risti vabatahlikku ja 470 tõlki.

Migrantidele antakse toibumiseks 45 päeva, siis peavad nad asuma lahendama oma õiguslikku seisundit Euroopas, ütles Hispaania politsei.

Politseiametniku Bernardo Alonso sõnul saavad sisserändajad lisaaega nädala kestnud kurnava merereisi tõttu.

Valencias migrante vastu võtnud päästetöötajad ütlesid, et mõned reisijad on šokis.

Hispaania võimud lubavad läheneda olukorrale juhtumipõhiselt ja otsustada iga taotleja puhul eraldi, kas tal on õigus asüüli saada.

Eelmisel nädalal puhkes Aquariuse tõttu diplomaatiline tüli Itaalia ja Prantsusmaa vahel, kuna Itaalia uus parempoolne ja immigratsioonivastane valitsus ei lubanud Aquariust oma sadamasse.

Seejärel pakkus Hispaania, et tema võtab päästelaeva vastu.

Hispaania: Aquarius peab innustama EL-i reformima oma rändepoliitikat

Abilaeva Aquarius juhtum peab sundima Euroopa Liitu reformima oma immigratsioonipoliitikat, ütles Hispaania migratsiooniminister pühapäeval.

"EL peab tunnistama, et vajab immigratsioonipoliitikat, mida praegune aeg nõuab," lausus Magdalena Valerio raadiole Cope.

Hispaania peaminister Pedro Sanchez pakkus Aquariuse päästetud 630 migrandile võimaluse maabuda, sest "neid inimesi ei saanud jätta triivima Vahemerele, kus nad võivad silmitsi seista isegi surmaga", lisas Valerio.

Immigratsioon saab olema 28.-29. juunil toimuva EL-i tippkohtumise üks peateemadest.

Salvini: loodetavasti võtab Hispaania veel 66 629 põgenikku

Loodetavasti võtab Hispaania vastu veel 66 629 põgenikku, ütles Itaalia siseminister pühapäeval.

Matteo Salvini pidas toetajate ees kihutuskoosolekut ning tänas Hispaaniat Vahemerelt 9. juunil päästetud 629 migrandi vastuvõtmise eest.

"Loodetavasti võtab Hispaania veel 66 629," lisas ta.

"Kui Prantsusmaa, Malta, Portugal ja teised Euroopa riigid võtaksid samuti vastu smugeldajate laevadelt päästetud migrante, siis oleksime rõõmsamad," ütles Salvini.

"Arvestades seda, et meie maksame, siis võtame vastu need, kes väärivad vastu võtmist," lausus Salvini viitega rahalistele kuludele.

Itaaliasse on viimastel aastatel saabunud umbes 600 000 päästetud paadipõgenikku.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: