Riigikogu pikendas haruapteekide sulgemise tähtaega

Apteek.
Apteek. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu lükkas edasi haruapteekide sulgemise apteegireformi jõustumiseni.

Kui apteegireformi esialgse kava kohaselt pidid suuremates linnades tegutsevad haruapteegid lõpetama tegevuse järgmise aasta 9. juuniks, siis nüüd on uueks tähtajaks 1. aprill 2020.

MTÜ Eesti Apteekide Ühendus saatis oktoobri algul riigikogu sotsiaalkomisjonile ettepaneku lükata apteegireformiga ette nähtud haruapteekide kaotamise tähtaeg edasi. Ehkki sotsiaalministeerium ei pidanud soovi põhjendatuks, hääletas riigikogu kolmapäeval edasilükkamise poolt.

MTÜ põhjendas edasilükkamise soovi sellega, et apteekidele kehtestatava omandipiirangu tõttu, mis kohustab nende omanikena tegutsema vähemalt 50-protsendilise osalusega proviisoreid, ei ole suuremal osal tänaste haruapteekide omanikel võimalik haruapteeke üldapteekideks ümber kujundada, kuivõrd selliselt ümberkujundatud üldapteekidele ei väljastata tegevusluba.

Piirangu tõttu tulnuks järgmise aasta juuniks sulgeda 55 apteeki, mis asuvad üle 4000 elanikuga linnas. Nüüd nihkub see kõik kümme kuud edasi.

Valitsuse algatatud ravimiseaduse muutmise seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 71, vastu oli kuus ja erapooletuks jäi kolm riigikogu saadikut.

Apteegireform jõustub 1. aprillil 2020.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: