Minister Hunt: Brexit tuleb rakendusaktide tõttu võib-olla edasi lükata

Briti välisminister Jeremy Hunt.
Briti välisminister Jeremy Hunt. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Ühendkuningriik peab ka leppega Brexiti puhul lahkumistähtaja võib-olla edasi lükkama, et võtta vastu seadused Euroopa Liidust lahkumise rakendamiseks, ütles välisminister Jeremy Hunt neljapäeval.

Ühendkuningriik peaks Euroopa Liidust lahkuma 29. märtsil ja riigi valitsus üritab endiselt veenda parlamendisaadikuid toetama novembris sõlmitud lahkumislepet.

Isegi kui lahkumislepe heaks kiidetakse, peaks selle rakendusaktid läbima nii parlamendi alam- kui ülemkoja.

"Kui me lõpuks leppe loetud päevad enne 29. märtsi heaks kiidaks, siis oleks meil võib-olla vaja veel lisaaega, et vajalikud seadused vastu võtta," ütles Hunt BBC raadiole.

"Kui me teeme edusamme varem, siis ei pruugi see vajalik olla. Me ei tea praegu, milline neist stsenaariumitest juhtub," lisas ta.

Valitsus kaalub parlamendi töötundide pikendamist ja veebruariks plaanitud saadikute puhkuste tühistamist, et jätkata debatti Brexiti üle.

Lisaks lahkumisleppele peaks parlament veel vastu võtma kaheksa muud seadust, mis katavad valdkondi nagu kaubandus, põllumajandus ja immigratsioon.

Alamkoja juht Andrea Leadsom on varem vihjanud, et Ühendkuningriik saaks vajadusel ilmselt paar nädalat pikendust.

Mistahes pikenduse peaksid aga heaks kiitma ka ülejäänud 27 Euroopa Liidu liikmesriiki.

Peaminister Theresa May on lubanud naasta Brüsselisse, et lahkumisleppe osas täiendavaid läbirääkimisi pidada, kuid Euroopa Liit on hoiatanud, et ei ole nõus lepet muutma.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: