Danske aktsionäride esindaja nõuab skandaali asjus sõltumatut uurimist

Danske Bank Kopenhaagenis.
Danske Bank Kopenhaagenis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Danske Bank on seoses 200 miljardi euroni ulatuva rahapesuskandaaliga seoses üha suurema surve all. Nimelt esitas juhtiv aktsionäride õiguste eest seisev konsultatsioonifirma järgmisel kuul toimuvaks üldkoosolekuks ettepaneku viia läbi sõltumatu uurimine.

Aktsionäride õiguste eest seisev Deminor Recovery Services leiab, et Dankse enda raport skandaali asjaolude kohta on ebapiisav ja väga kallutatud, ning juhib tähelepanu ka sellele, et ühtegi kõrgemat pangatöötajat pole juhtunu eest vastutusele võetud, isegi mingit kärbet töötasude asjus pole veel aset leidnud, kirjutab Financial Times.

"Meie kliendid ütlevad, et tuleb teha näide, mis oleks eeskujuks," selgitas Belgia konsultatsioonifirma nõunik Edouard Fremault. "Keegi ei võta vastutust ega tunnista süüd niivõrd suure läbikukkumise eest. Nad vaatavad olukorrale läbi sõrmede. Asi pole ainult rahas, vaid ka juhtimises ja eetilistes printsiipides."

Sõltumatu uurimise nõudmine tekitab Danske jaoks uue probleemi, millega rahapesuskandaali järel tegeleda tuleb. Taani pank on hetkel silmitsi kriminaaljuurdlusega kodumaal, USA-s ja Eestis.

Samuti on mitmed mainekad advokaadibürood kinnitanud, et neil on käsil Danske vastaste kohtuhagide vormistamine. Lisaks pole Deminor Recovery Services ainus aktsionäre esindav konsultatsioonifirma, mis Danske vastu samme kavandab.

Danske Banki rahapesuskandaali sisuks on aastatel 2007-2015 läbi panga Eesti filiaali liikunud kahtlase taustaga raha, mida oli kokku umbes 200 miljardi euro eest ning mis oli suures osas pärit kas Venemaalt või teistest endistest Nõukogude Liidu liiduvabariikidest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: