Guardian: Brexit võidakse lükata aastasse 2021

Theresa May ja Jean-Claude Juncker.
Theresa May ja Jean-Claude Juncker. Autor/allikas: AP/Scanpix

Väljaanne Guardian kirjutas pühapäeval Euroopa Liidu (EL) allikatele viidates, et Brexit võidakse lükata 2021. aasta algusesse.

Guardiani diplomaatiliste allikate väitel arutatakse taolist võimalust Euroopa Liidus.

Allikate kohaselt on Suurbritannia liikmesuse pikendamine 21 kuu võrra tõusmas EL-i seisukohaks selleks puhuks, kui Ühendkuningriigi valitsus peaks Brexiti edasilükkamist taotlema.

Pikema läbirääkimiste ajaga loodetakse paremaid võimalusi üksmeelele jõudmiseks.

Allikate kinnitusel arutatakse taolist ettepanekut praegu Brüsselis ja Euroopa Komisjoni peasekretär Martin Selmayr toetab seda. Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk pole veel selles osas seisukohta võtnud.

Briti parlamendisaadikuid pahandas peaminister Theresa May otsus mitte pidada järgmisel nädalal uut hääletust Brexiti-leppe üle.

May lubas pühapäeval, et hääletus toimub hiljemalt 12. märtsil, kuid see on nii lähedal lahkumiskuupäevale 29. märtsile, et parlamendisaadikud süüdistavad Mayd sihilikus venitamises.

Opositsioonipoliitikud ja euroopameelsed parlamendisaadikud pelgavad, et uue Brexiti-leppe asemel jääb neil valida parlamendis varem maha hääletatud Brexiti-leppe ning leppeta Brexiti vahel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: