Ametnik: Londoni City on Brexitist hoolimata investoritele atraktiivne

London City.
London City. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Süvenev ebakindlus Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise ümber ei ole mõjutanud välisinvestorite huvi Londoni finantsrajooni City vastu, ütles piirkonna juht neljapäeval.

"Inimesed muretsevad Brexiti olukorra pärast, jätkuva ebakindluse pärast," ütles City of London Corporationi juht Catherine McGuinness uudisteagentuurile AFP.

"Kuid linna vastu on endiselt huvi ja me ootame, et hoolimata sellest, et osa funktsioone kolitakse ümber, on see ainult väike osa City's finantsteenuste vallas toimuvast," ütles ta.

McGuinness osales Cannes'is iga-aastasel rahvusvahelise kinnisvaraturu konverentsil MIPIM, kus ta kohtus enda sõnul investorite ja arendajatega, aga ka ametnikega Pariisist ja teistest suurlinnadest.

"Ma olen siin tunnetanud frustratsiooni," lausus ta ja nentis, et Brexiti ebakindlus "tähendab küll seda, et investeerimisotsustega läheb kauem".

Varem sel aastal ennustas McGuinness, et Brexiti tõttu viiakse 29. märtsiks Ühendkuningriigist ära 3000-12 000 töökohta.

Neljapäeval hääletavad Briti rahvasaadikud Brexiti kuupäeva edasilükkamise üle, lootes vältida blokist leppeta lahkumist, mis tooks kaasa tõsiseid majanduslikke probleeme.

"Võib-olla risk langeb, kuid see on endiselt võimalus," lausus McGuinness leppeta Brexiti kohta. "Me peame olema ettevaatlikud, sest see võib olla väga kahjustav."

Amet: valitsusel on Brexiti kahju lappimiseks 26,6 miljardit naela

Ühendkuningriigil on Euroopa Liidust lahkumise võimaliku kahjuga toimetulemiseks 26,6 miljardit naela, teatas valitsuse järelevalveorgan kolmapäeva õhtul.

Kuivõrd on lähenemas Brexiti 29. märtsi tähtaeg ja parlament pole lahkumislepet seni heaks kiitnud, valmistab valitsus ette tagavarameetmeid majanduse aeglustumisega võitlemiseks.

Plaane saab toetada lisarahaga eeldusel, et valitsus hoiab eelarvepuudujäägi aastatel 2020-2021 alla kahe protsendi sisemajanduse koguproduktist (SKP), teatas Briti eelarvevastutuse amet (OBR), mis vastutab valitsuse eelarve hindamise eest.

Ametkonna raportis anti hinnang rahandusminister Philip Hammondi parlamendile esitatud majandusraportile.

"Ennustatud muudatused ja poliitikaotsused jätavad (Hammondi) fiskaalmandaadile 26,6 miljardit naela (1,2 protsenti SKP-st) mänguruumi," teatas OBR.

"Seda on rohkem kui 15,4 miljardit naela oktoobris, kuivõrd majanduse ajutise lühiajalise tsüklilise nõrkuse mõju eelarvele oli väiksem kui kõrgemast tulumaksust ja madalast võlgade intressikulust teenitud tulu," märkis ametkond.

Peaminister Theresa May ütles teisipäeval parlamendile, et lahkumisleppe heakskiitmine tooks riigile eelarvelise "Brexiti dividendi", kuid rahvasaadikud lükkasid tema sõlmitud leppe teist korda tagasi.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: