Asespiiker soovitab Briti rahvasaadikutel liikuda gruppides või taksoga

Briti parlamendihoone Londonis.
Briti parlamendihoone Londonis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Briti parlamendi alamkoja asespiiker Lindsay Hoyle soovitas rahvasaadikutel "sõita taksoga või liikuda gruppides", et vältida avalikes kohtades võimalikku hurjutamist või rünnakuid Brexiti teemal.

Leiborist Hoyle märkis alamkoja liikmetele saadetud kirjas, et Londoni piirkonna politseile on antud selgelt mõista, et nad peavad tagama parlamendi liikmetele võimaluse hääletada ilma hirmuta, vahendas Politico.

"Isiklikult pole ma alamkojas oldud aja jooksul tundnud õhus sellist pinget nagu praegu ning ma olen teadlik, et ka mu kolleegid tunnevad sama," nentis ta. "Paljud kolleegid on juba olnud palju tähelepanu pälvinud solvangute ja ähvarduste sihtmärkideks."

Seetõttu soovitas Hoyle oma kolleegidel rakendada "lihtsaid meetmeid oma isikliku julgeoleku tagamiseks" - näiteks minna koju taksoga või koos kolleegidega, sest "pinged ja emotsioonid on kõrgemal kui eales varem".

Leiboristist rahvasaadik Lloyd Russell-Moyle tunnistas neljapäeval, et üks tundmatu mees üritas talle kallale tulla ja sõimas parlamendi liikmeid reeturiteks.

Samal päeval tunnistas ka konservatiivist kaitseministeeriumi minister Tobias Ellwood, et talle saadeti kiri, kus teda ähvardati ja lubati "neetud London põlvili suruda".

Jaanuaris sai laia vastukaja vaenukampaania, mille üheks peamiseks sihtmärgiks oli Brexiti-vastane rahvasaadik Anna Soubry, kes siis veel kuulus Konservatiivsesse Parteisse.

Kolmapäeva õhtul tegi peaminister Theresa May avalduse, kus ta süüdistas samuti parlamenti Brexiti-protsessi venitamises, sest alamkoda on tema pakutud lahkumisleppe juba kaks korda tagasi lükanud. Lahkumisleppe vastaste motiivid on olnud kusjuures erinevad ning nende seas on nii Brexiti vastaseid, Brexiti veendunud toetajaid kui ka neid, kes soovivad Brexitit mingisugustel teistel tingimustel.

Alamkoja spiiker John Bercow teatas May kõnet kommenteerides, et rahvasaadikud pole olnud kuidagi reeturid ning peavad ka edaspidi hääletama nii, nagu nad ise õigeks peavad.

May on hiljem öelnud, et kommentaarid parlamendi aadressil lähtusid frustratsioonist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: