Swedbank vahetas Robert Kiti pangajuhi kohalt välja

{{1560797340000 | amCalendar}}
Robert Kitt.
Robert Kitt. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Swedbank Eesti nõukogu tegi esmaspäeva õhtul muudatused panga juhatuses, teiste hulgas peatati pangajuhi Robert Kiti volitused. Muudatused on tingitud käimasolevast sisejuurdlusest.

Nõukogu valis Swedbank Eesti juhatuse esimeheks ja Swedbank Eesti peadirektori kohusetäitjaks Olavi Lepa, kes oli siiani Swedbank Eesti riskijuht.

Panga finantsjuhi kohusetäitjaks ja juhatuse liikmeks valiti Anna Kõuts, kelle senine ametikoht oli Head of Treasury. Nimetatud muutused jõustuvad pärast järelvalveasutuste kinnitust.

Praeguse Swedbank Eesti juhi Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammevälja volitused Swedbank Eesti juhatuses peatatakse kuni täiendava info lisandumiseni.

Samuti lahkub pangast kui ka selle nõukogust Priit Perens. Eelpooltoodud muutused jõustuvad kohe.

Swedbank Balti panganduse juhi ja Swedbank Eesti nõukogu esimehe Charlotte Elsnitzi sõnul tingis esmaspäevase otsuse käimasolev sisejuurdlus. "Samas kinnitan, et pühendume Eestis koos töötajatega oma klientidele ja teistele osapooltele. Eesti on Swedbanki üks neljast koduturust. Me arendame Eesti juhtivat panka pidades silmas nii meie kliente kui ka ühiskonda tervikuna," lisas ta.

"Nagu varem öeldud, alustas Swedbank põhjalikku sisejuurdlust koostöös välisekspertidega selgitamaks välja, kuidas on varasemalt tõkestatud rahapesu ja rakendatud selle vastaseid meetmed pangas. Swedbank jätkab igakülgset koostööd Rootsi, USA ja Baltikumi erinevate ametivõimudega," lisas Elsnitz.

Robert Kitt kinnitas esmaspäeva õhtul Facebookis, et tema volitused Swedbank Eesti juhina lõppesid.

"Olen olnud pea dekaadi Swedbank Eesti juhatuses ning juhtinud viimased 4,5 aastat seda asutust. See on olnud fantastiline sõit. Meeletult pingeline, meeletult huvitav, koos fantastiliste kolleegide ja tiimiga. Kuid iga sõit saab ükskord otsa ning täna lõppesid ka minu volitused Swedbanki Eesti üksuse juhina," kirjutas ta ning tänas kolleege ja kliente.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: