Tuuleenergiafirmad pöördusid Tootsi kinnistu müügi asjus riigikohtusse

Tuulegeneraator. Foto on illustreeriv.
Tuulegeneraator. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: ERR

Kolm tuuleenergiafirmat pöördusid riigikohtu poole seoses Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) otsusega võõrandada Tootsi kinnistu avalikul suulisel enampakkumisel.

Tuuleenergiafirmad Eleon, Raisner ja Eesti Elekter esitasid kassatsioonikaebused Tallinna ringkonnakohtu otsuse peale, millega jättis kohus jõusse RMK otsuse müüa Tootsi kinnistu avalikul suulisel enampakkumisel.

"Ootame riigikohtu otsust, kas kaebused võetakse menetlusse või mitte," ütles RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristi Parro BNS-ile.

RMK-l on esialgse õiguskaitse korras jätkuvalt keelatud täita nõukogu otsust ning Tootsi kinnistut müüa.

Ringkonnakohtu hinnangul ei olnud vaidlustatud suulise enampakkumise menetlus läbipaistmatu ning selles ei koheldud võimalikke pakkujaid ebavõrdselt. Kõigil on võimalik enampakkumisel osaleda ja teha enda parim pakkumine, seisis otsuses.

Kaebuse esitanud Andres ja Oleg Sõnajala firma Eesti Elekter ning Harry Raudvere ettevõte Raisner on varem meedias viidanud, et nende hinnangul toimub Tootsi enampakkumine Eesti Energia taastuvenergiafirma Enefit Greeni huvides. Enefit soovib kinnistule rajada tuulepargi.

RMK nõukogu otsustas 2017. aasta oktoobris võõrandada Tootsi kinnistu avalikul suulisel enampakkumisel, kuna kinnistu pole riigimetsa majandamiseks vajalik.

Tootsi tuulepargi kinnistu asub Põhja-Pärnumaa vallas Metsakülas, selle suurus on 160 hektarit ning kinnisasi koosneb 40 katastriüksusest, millest 38 on detailplaneeringuga ette nähtud tuulikute püstitamiseks ning kaks tuulemõõdutornidele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: