Kohus peatas Sõnajalgadele TTJA esitatud sunniraha nõude

Politseivalve Aidu tuulepargi juures.
Politseivalve Aidu tuulepargi juures. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tallinna halduskohus peatas vendadele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluvale Eleon Green OÜ-le tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) esitatud sunniraha nõude, kohaldades esialgse õiguskaitse.

Eleon Green vaidlustas TTJA poolt ettekirjutuse mittetäitmise eest 17 000 euro suuruse sunniraha määramise, mille tasumise tähtajaks oli 10. mai. Halduskohus peatas sunniraha sissenõude 30 päevaks ning tegi pooltele ettepaneku 30 päeva jooksul vaidluse lahendamiseks kompromissiga.

TTJA tegi 12. aprillil Eleon Green OÜ-le ettekirjutuse Aidu tuulepargis ehitustegevuse peatamiseks ning peale seda kehtestas politsei- ja piirivalveamet tuuleparki sisenemise keelu.

Sõnajalad on plaaninud Aidusse püstitada 30 kolmemegavatist tuulikut. Kuna Aidu tuuleparki kavandatakse Eesti idapiiri lähedusse, siis peab TTJA tuulikute rajamist ohuks Eesti riiklikule julgeolekule, sest need võivad takistada õhuseireradarite ja raadiosüsteemide tööd.

Ühtlasi on amet seisukohal, et arendajale 2013. aastal väljastatud ehitusload enam ei kehti ning 2015. aastal antud ehitusload on kohtumäärusega peatatud. Kuna ehitamist ei ole kahe aasta jooksul pärast ehitusloa väljastamisest alustatud, muutuvad ehitusload TTJA sõnul kehtetuks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: