Riigikogu kiitis heaks alkoholiaktsiisi langetamise

Alkoholiosakond poodides
Alkoholiosakond poodides Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riigikogu võttis kevadistungjärgu viimasel korralisel täiskogu istungil vastu seaduse, millega langevad 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärad 25 protsenti. Seaduse poolt hääletas 70 riigikogu liiget ja vastu oli üheksa liiget.

Isamaa, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seadus näeb ette vähendada 25 protsenti õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid piirikaubanduse ohjeldamise eesmärgil.

Seletuskirjas märgitakse, et alkoholi aktsiisimäärade langetamisega antakse ettevõtjatele võimalus vähendada alkoholi hindu, et saada kontrolli alla alkoholi piirikaubandus Lätist. Alkoholi odavnemisel võivad väheneda Lätist soetatud alkoholi kogused ja kasvada Eestist ostetud alkoholi kogused, öeldakse seletuskirjas.

Teise lugemise käigus tegi rahanduskomisjon täienduse, mille eesmärk on ennetada aktsiisikauba, millelt on juba Eestis aktsiis tasutud, vedu Eestist teise liikmesriiki ja sealt tagasi Eestisse uue madalama aktsiisimaksu rakendumiseks. Eestis juba korra tarbimisse lubatud kaubale kohaldatakse seetõttu esmakordsel tarbimisse lubamisel kehtinud aktsiisimäära.

Kuidas hääled täpselt jagunesid, saab vaadata riigikogu kodulehelt.

Aktsiisimäära langetamise vastu olnud saadikud Autor/allikas: Kuvatõmmis riigikogu kodulehelt

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: