Browderiga kohtunud Helme: Eesti prokuratuur vajab verevahetust

Martin Helme.
Martin Helme. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Rahandusminister Martin Helme andis teada, et kohtus Londonis korruptsiooni ja rahapesu paljastamisega tegeleva Bill Browderiga, kellega vesteldes jõudis ta järeldusele, et vaja on välja vahetada inimesi Eesti prokuratuuris.

"Tagasiteel Ameerikast peatusin Londonis, esinesin ühe Briti konservatiivse grupi üritusel ja rääkisin Eesti asjadest. Õhtul aga kohtusin ka Eestis hästi tuntud rahapesuvastase võitleja Bill Browderiga. Ta rääkis põhjalikumalt oma tegemistest, jagas infot ja andis mõned väga huvitavad ideed," teatas Helme oma sotsiaalmeedias tehtud sissekandes.

Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluv Helme lisas: "Asjaolu, et ta ei julgenud minuga kohtuda Eestis on omajagu mõtlemapanev. Pärast meie kohtumist olen veelgi veendunum kui enne, et vajame verevahetust prokuratuuris."

Browder esitas aprillis Eesti prokuratuurile ja rahapesu andmebüroole kuriteoteate Swedbank Eesti osas.

Kuriteoteates palus Browder Eesti prokuratuuril ja rahapesu andmebürool uurida Swedbanki pangadokumente ja pangakontosid, kuhu liikus Danske pangast ja Leedu Ukio pangast kahtlase päritoluga raha. Avaldusele oli lisatud seitse dokumenti, mis kirjeldasid kahtlaste tehingute sisu ning ülekandeid teinud ettevõtteid.

Browderi kaebuste alustel pole menetlusi algatatud ei Eestis ega ka Rootsis.

Praeguse peaprokuröri Lavly Perlingu ametiaeg lõpeb juba oktoobri lõpus. Isamaasse kuuluv justiitsminister Raivo Aeg soovib, et Perling jätkaks selles ametis ka järgmised viis aastat. EKRE on lubanud esitada oma kandidaadi, kuid pole seda veel teinud. Peaprokuröri kandidaadi esitab valitsusele kinnitamiseks vastavalt seadusele justiitsminister.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: