Moskva: Vene sõdurid ei jäänud Süürias Türgi suurtükitule alla

Vene sõjaväepolitsei Süürias.
Vene sõjaväepolitsei Süürias. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa kaitseministeeriumi lükkas ümber sotsiaalmeedias levinud väited ja teatas, et teisipäeval ei jäänud Vene sõdurid Süürias vaenuliku tule alla.

Sotsiaalmeedias levisid teisipäeval video ja väited, mille kohaselt said Süüria põhjaosas patrullinud Vene sõdurid Türgi suurtükitule tagajärjel haavata, vahendas Svoboda.

Vene kaitsministeeriumi alluvuses oleva vaenupoolte lepituskeskuse esindaja aga märkis, et väited Vene sõjaväepolitsei autokolonni tule alla jäämise kohta Al-Darbasiyah' piirilinna lähistel ei pea paika.

Esindaja sõnul plahvatas tee ääres isetehtud lõhkeseadeldis, mille eesmärgiks oli ilmselt korraldada enne Vene ja Türgi esindajate kohtumist provokatsioon. Kaitseministeeriumi esindaja kinnitusel aga provokatsioon ei õnnestunud ning kohtumine leidis aset.

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus andmetel leidis teisipäeval Kirde-Süürias esimene kokkupõrge Türgi relvajõudude ja Süüria valitsusvägede vahel, mille tulemusena olevat saanud surma kuus Süüria sõdurit. Samuti olevat Türgi poolt toetatud Süüria võitlejad võtnud vangi ja hukanud ühe valitsusvägede sõduri.

Türgi on sõlminud Süüria režiimi peamise toetaja Venemaaga kokkuleppe, et kurdi väed lahkuvad kogu piirialalt ja Türgi lõpetab omalt poolt pealetungi. Memorandumi alusel alustavad Venemaa ja Türgi kurdi vägede lahkumise järel ühispatrulle kahes piirkonnas, mis ulatuvad 120 kilomeetri pikkusest Türgi turvatsoonist 10 kilomeetrit itta ja läände.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: