M.V. Wool taotleb kohtult esialgset õiguskaitset

M.V. Wooli graaviforell, mis oktoobris kauplustest tagasi kutsuti.
M.V. Wooli graaviforell, mis oktoobris kauplustest tagasi kutsuti. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Veterinaar- ja toiduameti käsul tehased sulgenud perefirma M.V. Wool taotles kohtult ameti ettekirjutuse tõttu esialgset õiguskaitset, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mida õiguskaitsetaotlus täpselt sisaldab - kas see puudutab kogu ettekirjutust või laoseisu hävitamise osa -, ei soostunud ettevõte avaldama. Kohus teeb esmase õiguskaitse kohta otsuse lähipäevil. Eesti Päevalehte nõustanud ekspertide sõnul kohus esialgse õiguskaitse taotluse tõenäoliselt ka rahuldab.

Veterinaar- ja toiduamet käskis esmaspäeval perefirma M.V. Wooli Harku ja Vihterpalu tehase sulgeda ning kogu laoseisu hävitada. Kokku on ettevõttel laovarusid kahe miljoni euro väärtuses. M.V. Wooli jaoks jääb arusaamatuks, miks tuleb neil hävitada ka need laos olevad tooted, millelt listeeria ei saaks isegi teoreetiliselt edasi kanduda.

Veterinaar- ja toiduamet ütles lehele, et kuna asi on nüüd kohtus ja ettevõte on esitanud esialgse õiguskaitse taotluse, siis nad ootaks ära kohtu seisukoha enne kui teemat kommenteerivad.

Toimetaja: ERR

Allikas: EPL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: