Venemaa lubas USA Nord Streami sanktsioonidele vastulööki

Nord Stream 2 ehitustööd.
Nord Stream 2 ehitustööd. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa lubas vastulööki USA sanktsioonidele Nord Stream 2 gaasitorule, mille ehitus laupäeval peatati.

USA president Donald Trump allkirjastas eelmisel nädalal seaduse, millega kehtestatakse sanktsioonid Saksa-Vene gaasitoru ehitusega seotud isikutele ja firmadele.

Otsuse järel lõpetas gaasitoru kallal töötamise Šveitsi firma, mille laevad toru merre paigaldasid.

Kremli pressišeff Dmitri Peskov lubas esmaspäeval sanktsioonidele vastulööki.

"Kuidas ja millal seda tehakse, on Venemaa riiklike huvide küsimus," ütles Peskov. Tema sõnul loodab Kreml gaasitoru sanktsioonidest hoolimata valmis ehitada.

Seda kinnitas ka välisminister Sergei Lavrov, kes nimetas USA sanktsioone täiesti vastuvõetamatuks ning rahvusvahelist õigust ja inimväärikust rüvetavaks.

Ühendriigid ja Ida-Euroopa riigid kardavad, et gaasitoru suurendab Euroopa sõltuvust Vene energiast ning suurendab Moskva poliitilist mõjuvõimu.

Saksamaa valitsus on USA sanktsioone kahetsusväärseks nimetanud, kuid kantsler Angela Merkel lubas, et peegelmeetmeid ei kaaluta.

Ametnik: USA sanktsioonid lükkavad Nord Streami valmimist veidi edasi

USA sanktsioonid vastuolulisele Nord Stream 2 gaasijuhtmele lükkavad selle valmimist ilmselt mitme kuu võrra edasi, ütles Saksa ametnik esmaspäeval.

"Ma eeldan, et toru saab valmis 2020. aasta teises pooles," ütles valitsuse Atlandi-ülese koostöö koordinaator Peter Beyer.

Vene-Saksa gaasitoru Nord Stream 2 pidi algselt valmima 2020. aasta algul ning alustama tööd aasta keskpaigas.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: