Vene võimud viisid Navalnõi vanglahaiglasse

Venemaa opositsiooniliider Aleksei Navalnõi, kelle tervislik seisund pärast näljastreigi alustamist karistuskoloonias tõsiselt halvenes, viidi üle vangidele mõeldud haiglasse.

Navalnõi üleviimise Vladimiri oblasti vangidele mõeldud haiglasse otsustas koloonia arstide kolleegium, teatas Vene vanglateameti pressiteenistus. Haigla asub koloonia territooriumil ning see on spetsialiseerunud "muuhulgas selliste patsientide dünaamilisele jälgimisele", lisati teates.

"Praegu võib Navalnõi tervislikku olukorda pidada rahuldavaks, arst-terapeut vaatab ta iga päev üle. Patsiendi nõusolekul määrati talle vitamiiniravi," öeldakse pressiteates.

Navalnõi arstid teatasid laupäeval, et opositsioonipoliitiku tervis on kiiresti halvenemas ja tema süda võib iga hetk seiskuda.

"Meie patsient võib iga hetk surra," kirjutas üks Navalnõi arstidest, kardioloog Jaroslav Ašihmin Facebookis, juhtides tähelepanu kaaliumi kontsentratsioonile tema veres ning öeldes, et ta tuleks paigutada intensiivraviosakonda.

Vene presidendi Vladimir Putini väljapaistvaim oponent alustas 31. märtsil näljastreiki, nõudes kohast arstiabi oma seljavalude ning jalgade ja käte tuimuse vastu.

Veebruaris vahistatud 44-aastane Navalnõi kannab väidetavas rahapesus süüdistatuna 2,5-aastast vanglakaristust Moskvast 100 kilomeetri kaugusel Vladimir oblastis asuvas Pokrovi range režiimiga karistuskoloonias.

Lääneriigid, demokraatiaaktivistid ja Vene opositsiooniliikmed on kutsunud lubama Vene ja teiste riikide arstidel Navalnõi läbi vaadata. USA rahvusliku julgeoleku nõunik Jake Sullivan hoiatas, et Navalnõi surm tooks Venemaa jaoks kaasa tagajärjed.

Esmaspäeval arutavad Venemaaga seotud teemasid, sealhulgas ka Navalnõi küsimust, Euroopa Liidu välisministrid. Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell tegi pühapäeval avalduse, milles kutsus Vene võime lubama Navalnõi juurde arstid, keda ta usaldab ning hoiatas, et Venemaa vastutab Navalnõi tervise ja turvalisuse eest.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: