Eesti Energia jätkab kohtuvaidlustega peatatud õlitehase ehitust lähipäevil

Enefit Poweri õlitööstus.
Enefit Poweri õlitööstus. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eesti Energia tütarfirma Enefit Power jätkab lähipäevil põlevikiviõli tehase ehitust, mis looduskaitsjate taotlusel esialgse õiguskaitse alusel peatati, kuid kohtu eelmise nädala otsusega uuesti lubati.

Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo ütles kolmapäeval ERR-ile, et kuna õiguskaitse võeti maha ning ehitusluba on kehtiv, siis alustatakse reaalset ehitustegevust lähipäevil.

"Ringkonnakohtu otsus kinnitas veel kord, et tehase ehitamisega kaasnev keskkonnamõju on eelnevalt piisavalt põhjalikult hinnatud ja võime jätkata Eesti majandusele olulist eksporditulu toova projekti elluviimisega," ütles Pajo.

Tartu ringkonnakohus tühistas Enefit Poweri taotlusel reedel esialgse õiguskaitse, millega varasemalt oli peatatud Ida-Virumaale põlevkiviõli tehase ehitus. Ehitusloa kehtivus peatati looduskaitseorganisatsiooni MTÜ Loodusvõlu taotluse alusel, mis viitas sellele, et ehitustegevusega kaasneb ebasoodne mõju lähedal asuva Natura 2000 võrgustiku ala kaitse-eesmärgile.

Esialgse õiguskaitse tühistamine jõustus viivitamatult, kuid menetlusosalistele jäi 15 päeva jooksul õigus esitada ringkonnakohtu määruse peale määruskaebus riigikohtule.

MTÜ Loodusvõlu juhatuse liige Henri Holtsmeier ütles esmaspäeval ERR-ile, et ilmselt vaidlustatakse esmane õiguskaitse tühistamine. Rohkemat ta sellel hetkel kommenteerida ei soovinud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: