Euroopa Liit alustas Hololei suhtes uurimist pettusekahtluse alusel

Henrik Hololei
Henrik Hololei Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroopa Liidu pettusevastane amet OLAF alustas Euroopa Komisjoni juhtiva transpordiametniku kohalt Katarilt vastuvõetud lennureiside tõttu lahkunud Henrik Hololei suhtes uurimist, teatas väljaanne Politico reedel.

"Saame kinnitada, et OLAF on alustanud selles küsimuses uurimist," teatas ameti pressiesindaja Politicole. Esindaja rõhutas siiski, et uurimise alustamine ei tähenda, et selle keskmes olev isik on rikkunud reegleid või pannud toime pettuse.

Teade uurimise alustamisest tuli pärast seda, kui Hololei avalikustas kolmapäeval, et lahkub Euroopa Komisjoni transpordi ja liikuvuse pedirektoraadi peadirektori ametikohalt. Kõrgeimal võimalikul Euroopa Liidu ametnikupositsioonil töötanud eestlane oli viimane kuu aega püsinud üha jätkuva tähelepanu all, kui Politico veebruari lõpus kirjutas, et Hololei lendas Katari kulul sealse lennufirma lennukitega, kui samal ajal pidasid tema alluvad läbirääkimisi Qatar Airwaysi lubamise üle EL-i turule.

Hololei kinnitas oma lennud ise, mis oli sel ajal komisjoni sisereeglitega lubatud. Euroopa Komisjon muutis siiski regulatsioone pärast skandaali vallandumist.

Hololei lendude suhtes on sisejuurdluse algatanud ka Euroopa Komisjon ise.

OLAF-i ülesanne on uurida Euroopa Liidu eelarvega seotud pettusi, korruptsiooni ja tõsiseid rikkumisi Euroopa institutsioonides ning kujundada Euroopa Komisjoni pettustevastast poliitikat. Amet kutsub oma kodulehel üles teatama neile pettusest, "mis mõjutavad EL-i avaliku sektori vahendeid ja EL-i töötajate tõsisest üleastumisest".

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: