Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokuratuur ei taotle kohtult Jõhvi volikogu esimehe vahistamist

Niina Neglason
Niina Neglason Autor/allikas: Reformierakond

Viru ringkonnaprokuratuur ei kavatse taotleda kohtult teisipäeval altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni peetud Jõhvi volikogu esimehe Niina Neglasoni vahistamist.

Prokuratuur leidis, et Neglasoni ning koos temaga kinni peetud Jõhvi vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhi Sirli Tammiste ja OÜ Corriga juhi Tiiu Sepa vahistamise taotlemine pole praeguses menetlusetapis vajalik.

Kaitsepolitsei töötajad pidasid teisipäeval Neglasoni, Tammiste ja Sepa kinni.

Reformierakonda kuuluvat volikogu esimeest Neglasoni kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

Kahtlustuse kohaselt võttis ta altkäemaksu aastatel 2016-2017 Jõhvi vallavolikogu poolt äriühingu suhtes tehtavate otsuste tegemise ja nende sisulise suunamise eest. Esialgsete kahtlustuste kohaselt ületab altkäemaks 40 000 eurot.

Vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhti Tammistet kahtlustatakse korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumises ehk otsuste tegemises või nende otsuste suunamises, mis puudutasid tema lähedase isikuga seotud äriühingut.

Viru ringkonnaprokuratuur eriasjade prokurör Kalmer Kask kinnitas ERR-ile, et äriühinguks on OÜ Corrigo. Äriühingu juhatuse liikmele Tiiu Sepale esitati kahtlustus suures ulatuses altkäemaksu andmises.

"Räägime kahtlustuse esitamisest altkäemaksus suures ulatuses. See tähendab, et summad ulatuvad üle 40 000 euro. Millised summad täpselt olid antud, millised võetud, seda selgitab eelolev uurimine," selgitas Kask.

Krediidiinfo järgi on OÜ Corrigo kontserni tegevusalaks tervishoiu- ja sotsiaalteenuste osutamine. OÜ Corrigo on asututatud 2003. aasta lõpus ja selle juhatuse liige on Tiiu Sepp. Ka Tiiu Sepp kandideeris viimatistel volikogu valmistel ühes nimekirjas Niina Neglasoniga, kuid volikogusse ta ei pääsenud.

OÜ Corrigo on omakorda SA Jõhvi Haigla asutaja aastal 2005. Seisuga 31.12.2016 oli OÜ Corrigo kontserni töötajate arv kokku 127, neist OÜ Corrigo 92 töötajat ja SA Jõhvi Haigla 35 töötajat. Kontsern on eraettevõte. Ettevõtete osad ei ole jaotatud. Igapäeva tegevust juhib üheliikmeline juhatuse liige ja 11-liikmeline juhtkond, mis on ühised nii SA Jõhvi Haiglale kui OÜ Corrigole.

Majandusaasta aruandest selgub ühtlasi, et märtsis 2017 tunnistati vastavaks ja kinnitati Corrigo toetuse taotlus projekti "Esmatasandi tervisekeskuse rajamine Jõhvi" elluviimise toetamiseks Euroopa Regionaalarengu Fondist, milles tütarettevõte Jõhvi Haigla osaleb kaasfinantseerijana. Projekti kogumaksumus on 1 959 294 eurot. Projekti abikõlblikud kogukulud kokku on 1 645 671 eurot. Toetuse määr on 74,62 protsenti projekti abikõlblikest kuludest ja maksimaalne suurus 1 228 000 eurot.

Kriminaalasja uurib kaitsepolitsei ning uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: