Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neglason: pidanuks end endaga seotud firma kasuks otsustamisest taandama

{{1515665340000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Altkäemaksu võtmises kahtlustatav Jõhvi volikogu esimees Niina Neglason (RE) tunnistab, et ta oleks end pidanud volikogus endaga seotud firma kasuks otsuse langetamisest taandama.

Neglason ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et ta oleks pidanud end mullu sügisel, kui volikogu tegi otsuse OÜ Corrigo kasuks, selles osalemisest taandama.

"Kahtlustuse sisu on lühidalt selles, et mullu 12. oktoobril otsustas Jõhvi volikogu anda ruumid aadressil Kaare 3 rendile OÜ-le Corrigo. Mina osalesin selle otsuse poolt hääletamises. Tunnistan, et minu osalemine selles oli viga," märkis ta.

Neglason tunnistas, et ta ise on selle firma töötaja. "See firma maksab mulle palka. Just see fakt, et ma saan sellest firmast palka, on uurimisorganite hinnangul altkäemaksu saamine," nentis Neglason.

Uurijaid huvitab ka Corrigo plaan rajada Jõhvi tervisekeskus, kuid Neglason märkis, et kuigi ta ise seda ideed toetab, siis selle küsimuse hääletuses ta mullu jaanuaris ei osalenud.

"Mul on väga raske praegu öelda, millega see lugu lõppeb. Las uurivad," ütles Neglason.

Neglasoni sõnul temal kaitsepolitseinikele pretensioone pole.

"Kinni peeti väga viisakalt. Sõitsin kodust välja, jätsin auto parklasse ja minu juurde astusd kõrvalautost inimesed. Esimene moment oli, et need on mingid pätid ja tahavad mul auto käest ära võtta, see natukene ehmatas. Nad tutvustasid ennast, siis tulime meile koju, kus viidi läbiotsimine läbi," kirjeldas Neglason "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

"Vähe on inimesi, kes ilmselt kaitsepolitseid tänavad, aga mina tahaks neid inimesi küll tänada, kes minuga töötasid, kes olid mul kodus ja kellega suhtlesin kaitsepolitsei ruumides. Suhtumine oli inimlik, delikaatne, ei olnud pahatahtlik. Arvestades, milline šokk see inimese jaoks on, siis võib-olla nende käitumine oli ka see, mis aitas mul rahuneda. Ma nutsin ka natuke, ilma selleta ei saa, aga väga viisakas oli, ühtegi halba sõna ei ole öelda," lisas ta.

Küll aga kurtis Neglason arestikambri tingimuste üle. "Kamber oli niru, räpane, pesemata. Mulle toodi ämber ja lapp ja ma pesin kambri puhtaks. Aga töötajad olid ka väga kenad kõik. Midagi halba öelda ei saa," ütles ta.

Volikogu esimehele suures ulatuses altkäemaksu andmises kahtlustatava osaühingu Corrigo juhatuse liikme Tiiu Sepa sõnul oli tegu töötasuga.

"Osaühing Corrigo sai kahtlustuse suures ulatuses altkäemaksu andmises Jõhvi volikogu esimehele, kes on ühtlasi meie tohter ja töötab siin ekspertiisiarstina. Loomulikult me ennast süüdi ei saagi tunnistada, sest me ei ole doktor Neglasonile mingeid hüvesid ega lisaraha maksnud, ta on saanud töötasu oma tehtud töö eest võrdsetel alustel teiste ekspertarstidega," kinnitas Sepp "Aktuaalsele kaamerale".

Teisipäeva hommikul pidasid kaitsepolitseinikud Neglasoni ja Jõhvi vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhi Sirli Tammiste ning OÜ Corrigo juhi Tiiu Sepa kinni, kuid kolmapäeval nad vabastati, sest prokuratuur ei pidanud kohtult nende vahistamise taotlemist vajalikuks.

Reformierakonda kuuluvat volikogu esimeest Neglasoni kahtlustatakse altkäemaksu võtmises.

Kahtlustuse kohaselt võttis ta altkäemaksu aastatel 2016-2017 Jõhvi vallavolikogu poolt äriühingu suhtes tehtavate otsuste tegemise ja nende sisulise suunamise eest. Esialgsete kahtlustuste kohaselt ületab altkäemaks 40 000 eurot.

Vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhti Tammistet kahtlustatakse korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumises ehk otsuste tegemises või nende otsuste suunamises, mis puudutasid tema lähedase isikuga seotud äriühingut.

OÜ Corrigo juhatuse liikmele Tiiu Sepale esitati kahtlustus suures ulatuses altkäemaksu andmises.

Krediidiinfo järgi on OÜ Corrigo kontserni tegevusalaks tervishoiu- ja sotsiaalteenuste osutamine. OÜ Corrigo on asututatud 2003. aasta lõpus ja selle juhatuse liige on Tiiu Sepp.

Ka Tiiu Sepp kandideeris viimatistel volikogu valmistel ühes nimekirjas Niina Neglasoniga, kuid volikogusse ta ei pääsenud.

Kriminaalasja uurib kaitsepolitsei ning uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Vaata ka Niina Neglasoni pikka intervjuud "Aktuaalsele kaamerale":

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: