Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jõhvi volikogu juht Neglason otsustas ametis jätkata

Niina Neglason.
Niina Neglason. Autor/allikas: ERR

Korruptsioonikahtlustuse saanud Jõhvi volikogu esimees Niina Neglason ei astunud ametist tagasi.

"Mul oli natuke aega mõelda ja inimestega suhelda," ütles Neglason BNS-ile pärast esmaspäeval toimunud Jõhvi vallavolikogu istungit. "Otsustasin, et ma ei astu tagasi."

"Selgitasin volikogule paari sõnaga toimunut ning ütlesin, et mina ei ole süüdi," sõnas Neglason.

"Ma ei tunne, et oleksin Jõhvi valla suhtes midagi valesti teinud. Kas minu tegu saab hinnata väärteona, kriminaalse teona või ei saa seda üldse hinnata, seda näitab aeg. Las õiguskaitseorganid teevad oma tööd."

Neglason toonitas, et töötasu ei ole hüve, vaid see on saadud tehtud konkreetse töö eest.

"Meie ei ela siiski keskajas, kus üks inimene tuli ja ütles et naaber on nõid ja siis see naaber põletati samal päeval ära. Ma loodan, et elame siiski õigusriigis," ütles Neglason.

Kaitsepolitsei pidas Jõhvi volikogu juhi Niina Neglasoni kinni eelmise nädala teisipäeval ning talle esitati kahtlustus korruptsioonis. Neglasonile heidetakse ette, et samal ajal kui ta töötab OÜ-s Corrigo töövõimet hindava arstina, hääletas ta läinud oktoobris volikogu istungil selle poolt, et anda Corrigole rendile Jõhvi hooldekodu hoones tühjalt seisvad ruumid.

Samuti pannakse Neglasonile süüks, et ta on väljendanud poolehoidu tervisekeskuse rajamisele, mida veab Corrigo. Kapo aga tõlgendab palka, mida Neglason Corrigos töötades on saanud, altkäemaksuna.

Koos Neglasoniga peeti kinni ka OÜ Corrigo omanik ja juhatuse liige Tiiu Sepp ning Jõhvi sotsiaalteenistuse juht Sirli Tammiste. Sepale pannakse süüks altkäemaksu andmist. Sirli Tammistet kahtlustatakse aga toimingupiirangute rikkumises seoses talle lähedase isikuga.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: