Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas: eriplaneeringu uuringud tuleb läbi viia

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et riigi algatatud tselluloositehase eriplaneeringu käigus tuleks uuringud ära teha.

"Valitsus on otsustanud eriplaneering algatada, et viia läbi seal erinevad analüüsid. Keegi ei ole kunagi otsustanud, et selline puidurafineerimistehas tuleb või ei tule, sest seda otsust teha ei saa, neid uuringuid ei ole," ütles Ratas saates.

Ratas rõhutas, et valitsus algatas eriplaneeringu ühiselt, koos praegu sellele oma vastumeelsust väljendavate Isamaa juhi Helir-Valdor Seederi ja sotside esimehe Jevgeni Ossinovskiga.

"Mina olen algusest peale olnud seisukohal, et seda tehast rajada ei saa, kui on väga suur kohaliku kogukonna vastuseis. See vastuseis on ju hetkel päris kõva. Aga ma veelkord ütlen, et minu meelest need uuringud tuleks ära teha," lausus peaminister.

"Kui soovitakse nüüd eriplaneering lõpetada, siis kabinet peab seda arutama. Aga üheltpoolt ma arvan, et valitsus ei saa käituda täna nii ja homme naa. Aga kui on tulnud välja uusi asjaolusid ja keegi valitsuskabineti liige ütleb, et selle alusel on tema arvates täna õige hetk see planeering lõpetada, siis sellist debatti ma olen alati toetanud ja seda ei karda," sõnas Ratas.

"Kui täna me ütleme, et eriplaneering lõpetatakse, jah, see on teoreetiliselt seaduse alusel ma arvan, et võimalik, suure tõenäosusega siit tulevad siis kohtulahendid. Aga ka see ei ole midagi halba, see on demokraatlikus ühiskonnas täiesti mõistlik, et kohtus siis selgitatakse välja kellel on õigus," lisas Ratas veel.

Ratase sõnul oleks pidanud Tartu kogukonnaga palju varem praegu päevakorda tulnud debatti pidama. "Pidanuks olema palju rohkem selgitusi. Ma arvan, et isegi sellesse debatti pidanuks minema palju konkreetsemalt, et kuhu see tuleb, mis see tähendab meie metsamassiivile, mis see tähendab Emajõele, mis see tähendab Peipsi järvele. Ma arvan, et sellesse debatti kohe alguses tulnuks kaasata näited Soomest, kus on selliseid tehaseid. See "oleks tarkus" hetkel ei maksa midagi, aga õppetunnina tuleviku osas. Ma arvan, et see ei ole olnud hästi tehtud," sõnas Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: