Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puust ja punaseks: tselluloositehase eriplaneeringu protsess

Meeleavaldus Emajõe toetuseks.
Meeleavaldus Emajõe toetuseks. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Enne kui jõutakse jõutakse uuringuteni, mida seadus nõuab riigi algatatud Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase eriplaneeringu raames, tuleb lõpetada ka sellega seotud kohtuvaidlused. Kogu eriplaneeringu etapp võtaks alates hankelepingu sõlmimisest aega umbes kolm aastat.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Karel Hanni selgitas ERR-ile, et ministeerium töötab eriplaneeringuga edasi seni, kuni valitsus või arendaja pole avaldanud soovi seda lõpetada.

"See tähendab, et koostöös Riigi Tugiteenuste Keskusega viiakse lõpuni hange ning alustatakse sisulist tööd planeeringu koostamiseks," ütles Hanni.

Hanke võitis märtsikuus ettevõte Skepast&Puhkim OÜ. Hange on aga hetkel vaidlustatud.

Hanke vaidlus on praegu halduskohtus ja see võib võtta aega veel mitu kuud. Ka Tartu linn on läinud halduskohtusse ja tahab vaidlustada eriplaneeringu algatamist.

Karel Hanni sõnul loodab rahandusministeerium protsessiga siiski alustada sügisel ja seejärel kestaks kogu protsess umbes kolm aastat.

Riigi eriplaneeringu menetlus koosneb seaduse järgi kolmest suuremast osast, mis on alltoodud graafikus lahti seletatud. Eriplaneeringu lõpp tähendab seda, et valitsus on teinud otsuse, kas eriplaneering kehtestada või mitte, enne seda ehitustegevusega ei alustata.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: