Hundimägi: Danskel oli äriliselt kasulik toimunu tähelepanuta jätta

Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi ei usu, et Danske peakontoris Eesti harus toimunud võimalikust rahapesust ei teatud ning tema sõnul oli pangale ilmselt äriliselt kasulik see tähelepanuta jätta.

Hundimägi rääkis "Ringvaatele" antud intervjuus, et 200 miljardit eurot mitteresidentide raha, mis läbi Danske Eesti haru liikus, on hoomamatu summa.

Hundimäe sõnul on loogiline, et Danske peakontor tahab juhtunus süü panna Eesti haru töötajate peale, sest nende juhtimise all see kõik toimus.

Siiani ei ole toonased Danske Eesti haru juhid Aivar Rehe ja Ivar Pae kahtlustatute nimekirjas. Hundimäe sõnul on küll praegu räägitud kaheksast inimesest, kellest Danske Bank Eesti politseile teatanud on, kuid see arv võib muutuda.

Seda ta aga ei usu, et Danske peakontoris toimunust ei teatud. "Ka tänasest raportist tuleb välja, et väga palju märke oli ka varasematel aastatel selle kohta, et asjad on halvasti, aga neile lihtsalt ei pööratud tähelepanu ja tõenäoliselt oli kasulik pangale äriliselt mitte nende asjadega tegeleda," arvas Hundimägi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: